Gündem Haberleri

  Dürüstlük özlemini giderdik

  Hürriyet Haber
  31.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan ve DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit, DSP'nin halkın dürüslük özemini giderdiğini ve temsil ettiğini söyledi. Ecevit, ‘‘DSP halkımızın son yıllarda biriken dürüstlük özlemini temsil eder hale geldi. Ciddi devlet nasıl olur. Vatandaş DSP'nin azınlık hükümetlerinde gördü’’ dedi. Ecevit, bütün partilerin deprem geçirdiğini bir tek DSP'de huzur olduğuna dikkati çekti. Ecevit, ‘‘Bir tek DSP'de huzur var. Bizde huzuru millete yansıtıyoruz. Şimdi Türkiye'de demokratik solun zamanı. Güçlü DSP ile Türkiye'de halk, dünyada Türkiye güçlenecek’’ dedi.

  Ecevit 22 yıl sonra yeniden konuştuğu Kayseri Cumhuriyet Alanı'nda ‘Şimdi DSP zamanıdır’, ‘Ak güvercin düşmana şahin’, ‘Ecevit varsa sorun yok’, ‘Ecevit geldi Apo bitti sıra diğerlerinde’ pankartlarıyla karşılandı. Ecevit, ‘Türkiye seninle grur duyluyor’ sloganlarını, ‘Ben de sizinle grur duyuyorum’ diye yanıtladı.

  Ecevit konuşmasında, ‘‘Ecevit, önceden milliyetçi değildi sonradan mı oldu? diyorlar. Ben Kıbrıs barış harekatı yapılırken ne kadar milliyetçiysem ABD'nin baskısına rağmen afyon ekilirken de o kadar milliyetçiydim ama ırkçı milliyetçi değilim. Çünkü ben Atatürkçüyüm benim partim de Atatürk milliyetçiliğini savundu’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı