Gündem Haberleri

  Duruşmaya katılanları dağıtan soru

  hurriyet.com.tr / Cem TURSUN / İSTANBUL, (DHA)
  24.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Oda tv davasında dünkü duruşmanın başlangıcında salona alınan Nedim Şener, öyle bir soru sordu ki izleyenler boğazına yumruk yemiş gibi oldu. Şener, eşine dönerek 'Kızımız Vecide'nin karnesi nasıl?' diye sordu, salondakilerin gözleri doldu.

  İstanbul Adalet Sarayı'ndaki özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Prof. Dr. Yalçın Küçük, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Soner Yalçın, Şükrü Doğan Yurdakul, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Muhammet Sait Çakır, Coşkun Musluk, Müyesser Uğur ile tutuksuz sanıklar İklim Ayfer Kaleli ve Ahmet Mümtaz İdil katıldı.  Davanın tutuklu sanıklarından Kaşif Kozinoğlu ise cezaevinde rahatsızlanarak 12 Kasım 2011 tarihinde hayatını kaybetmişti. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, bir önceki celse verilen ara karar doğrultusunda Kozinoğlu dosyasının davadan ayrıldığını ve emanete alınan eşyalarının da ailesine verildiğini açıkladı.

  NAZLI ILICAK ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

  Başkan Ekinci, davanın tek müştekisi olan gazeteci yazar Nazlı Ilıcak'ın celse arasında mahkemeye gelerek ifade verdiğini ve şikayetinden vazgeçtiğini söylediğini belirtti.

  Duruşmaya, savcı Ufuk Ermertcan'ın sağlık sorunları nedeniyle izin alması dolayısıyla özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk katıldı.

  Sanık Hanefi Avcı'nın savunmasıyla devam eden duruşmayı, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi ve gazeteci yazar Ruşen Çakır ile bazı yabancı basın mensupları da izliyor.

  ŞENER'DEN EŞİNE: KIZIMIZIN KARNESİ NASIL? 

   

  Duruşmada Nedim Şener'in eşine dönerek sorduğu 'Kızımız Vecide'nin karnesi nasıl?' sorusu salondakilere duygusal anlar yaşattı.

   

  Duruşmada söz almak isteyen Nedim Şener, "Savunmam eksik kalmış. Bir önceki duruşmada kısa kesmek zorunda kalmıştım. Devam etmek isterim" dedi.

   

  YURDAKUL’UN SAĞLIK RAPORU

  Başkan Ekinci, hakkında sağlık durumunun belirlenmesi nedeniyle Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine karar verilen tutuklu sanık Doğan Yurdakul’a Adli Tıp’a gidip gitmediğini sordu. Yurdakul Adli Tıp Kurumu’nda sağlık kontrolünden geçirildiğini ve anjio olması gerektiğini ifade etti. Başkan Ekinci ise Adli Tıp’tan kendilerine bu konuyla ilgili bir rapor gelmediğini geldiği takdirde bir karar verileceğini kaydetti.

  YALÇIN KÜÇÜK: NEDEN BENDEN BU KADAR KORKUYORSUNUZ

  Ardından tutuklu sanık Yalçın Küçük söz istedi. Söz verilen Küçük, geçen celsede alınan kararların yüzlerine okunmamasını ve bu sırada nezarette tutulmalarını eleştirerek, "Ben nezarethaneye doymuş bir insanım. Neden tutukluluğumuzun devamı kararı ve gerekçeleri yüzümüze okunmuyor. Silivri’deki yargılamada gece sabaha karşı da olsa yüzümüze okunuyor. Neden benden bu kadar korkuyorsunuz" diye konuştu.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı