Gündem Haberleri

  Duruşmadan sonra konuştu

  Selahattin GÜNDAY-Özgür ARSLAN/İSTANBUL, (DHA)
  17.01.2012 - 17:54 | Son Güncelleme:

  Yasin Hayal, adliyeden çıkışı sırasında "Herkesi seviyorum. Bu karar Türkiye’nin çirkinliğini gösteriyor" diye seslendi.

  Bugün karara bağlanan Hrant Dink davasının tutuklu sanıkları Erhan Tuncel ve Yasin Hayal cezaevine götürüldü. Erhan Tuncel cezaevi aracına bindirilirken gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Yasin Hayal ise, “Herkesi seviyorum. Bu karar Türkiye’nin çirkinliğini gösteriyor" diye seslendi.

  Tuncel ve Hayal’i cezaevine götürecek cezaevi aracına iki polis araca eskort etti.

  Yasin Hayal'in babası Bahattin Hayal, böyle bir karar beklemediklerini söyledi. Oğluna verilen cezayı çok bulan Bahattin Hayal, "Sarkozy savcı, Sarkisyan hakim olsaydı bu kadar ceza vermezlerdi" dedi.

  "BÖYLE BİR KARAR BEKLEMİYORDUK"

  Trabzon'un Pelitli Beldesi'ndeki evinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahattin Hayal, çok üzgün olduğunu ve böyle bir karar beklemediğini ifade ederek şunları söyledi:

  "Adalet buymuş demek ki. Ama biz bu adalete inanmıyoruz. Bunu defalarca söyledik; 'Erhan Tuncel bunun bir numaralı sanığıdır' dedik, üzerine gitmediler. Onu ödüllendirdiler. 'Asker var, polis var içinde' dedik. Samsun'da çekilen resimler var. 'Onlar niye çekilmiş?' dedik ama olmadı. Aynı yerleşik düzen yani. Yerleşik, kabul olmuş şeyler. Bütün siyasi cinayetlerde olan şeyler aynen olmuştur. Siyasi cinayetlerde tetikçiler yakalanmıştır, içeri atılmıştır. Doğrusu gasp edilmiştirler. Gerisi kalmıştır. Bu da aynı. Beklenen şey."

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı