Gündem Haberleri

  Durmuş tasarrufu

  Zafer TOKUŞ / SAKARYA, DHA
  10.11.2001 - 02:14 | Son Güncelleme:

  Zaman zaman yaptığı ilginç çıkışlarıyla dikkatleri üzerine çeken Sağlık Bakanı Durmuş, bir ilke daha imza attı. Sakarya'nın ilçelerini gezmek isteyen Durmuş, tasarruf olsun diye Valiliğin minibüsüne bindi. Başta Mercedes makam otosu olmak üzere, 43 araç Bakan'ın minibüsünü ilçe ilçe takip etti.

  Kriz ortamında, ‘tasarrufa yönelin’ çağrıları karşısında kemerinde delik kalmayan vatandaş ve özel sektör kuruluşları üzerine düşeni fazlasıyla yaparken, devlet ‘tasarruf önlemi’ adı altında akıl almaz savurganlığa devam ediyor. Sağlık Bakanı Osman Durmuş, Sakarya gezisi sırasında tasurruf amacıyla ilçelere valililğe ait minibüsle giderken, makam otomobiliyle birlikte 43 araçlık konvoyu peşine takıp dolaşarak, savurganlığın en çarpıcı örneğini verdi. Durmuş, iki günlük Sakarya gezisinin ilk gününde, öğleye kadar kent merkezindeki sağlık kuruluşlarını denetledi, ardından da ilçe gezilerine başladı. Bu gezilerini Sakarya Valiliği'ne ait Volkswagen marka minibüsle yapan Durmuş kendisini takip eden gazetecilere, ‘‘Tasarruf olsun diye minibüse biniyorum’’ açıklamasında bulundu. Ancak bu nasıl tasarrufsa, 0032 kırmızı plakalı Mercedes makam otomobili ve büyük çoğunluğu kamu kuruluşlarına ait 43 otomobilin bulunduğu konvoy, Durmuş'un, Sakarya Valisi M. Cahit Kıraç ve Sakarya Sağlık Müdürü Aydoğan Aslan'la birlikte bindiği minibüsün peşinden gitti ve günboyu dolaştı.

  DERS VERDİ

  Önceki gün Ferizli, Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerini gezen Bakan Durmuş, dün de yine Sakarya Valisi ve Sağlık Müdürü ile birlikte Volkwagen minibüse bindi. Durmuş'u, Mercedes makam otomobili ile bu kez 30 araçlık konvoy izledi. Önce, Yeni Adapazarı'nın kurulacağı Camili ve Karaman bölgelerini gezen Durmuş ile beraberindekiler, ardından konvoy oluşturup Geyve, Pamukova, Akyazı ve Hendek ilçelerini gezdi. Durmuş, gezisi sırasında ekonomiyle ilgili görüşlerini açıklamaktan da geri kalmadı. Durmuş, ‘‘Türkiye'de yastık altında duran yaklaşık 60 katrilyon para var. Önemli olan vatandaşın güvenini kazanıp, bu parayı ortaya çıkarmaktır. Bu para ortaya çıkarsa Türkiye krizi aşar’’ dedi.


  Kriz konvoyu

  Sakarya'nın ilçelerini gezerken gazetecilere tasarrufun öneminden söz eden Sağlık Bakanı Osman Durmuş, kırmızı plakalı makam otomobilinden indi, Valiliğe ait minibüse, Sakarya Valisi M. Cahit Kıraç, Sağlık Müdürü Aydoğan Aslan ve diğer yetkililerle birlikte bindi. Durmuş, ilçelere hareket ederken, bir anda arkasında 43 araçlık konvoy oluştu. Konvoyda, Bakan Durmuş'un bindiği minibüsün hemen arkasında, güya tasarruf ettiğini söyleyerek indiği 0032 plakalı Mercedes makam otomobi vardı. Bakan Durmuş iki gün süreyle Sakarya'nın Ferizli, Karasu, Kocaali, Kaynarca, Geyve, Pamukova, Akyazı ve Hendek ilçelerini böyle bir 'tasarruf' anlayışıyla gezdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı