Gündem Haberleri

  Durduran yok mu

  Nurettin KURT
  08.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kadın arkadaşının işleri için nüfuz kullanmaktan, ihalelere katılmamak için para istemeye ve trafikte adam dövmeye kadar hakkında çok sayıda soruşturma yürütülen Ankara Cumhuriyet Savcısı İbrahim Demircioğlu yine karakolluk oldu. Demircioğlu bu kez de, depozitosunu istediği için, kadın arkadaşı Nevin Karakütük’ün eski kiracısını dövdü.

  ÇEŞİTLİ suçlamalardan dolayı hakkında pek çok soruşturma yürütülen Ankara Cumhuriyet Savcısı İbrahim Demircioğlu, bu kez de kadın arkadaşının eski kiracısını dövdüğü iddiasıyla karakolluk oldu.

  Demircioğlu, uğradığı soruşturmalar nedeniyle, yer değiştirme cezasıyla Giresun’a gönderilmişti. Ankara’da son vukuatı 3 Ağustos Perşembe günü gerçekleşti. Demircioğlu’nun, sevgilisi eski hemşire Nevin Karakütük’den 400 YTL’lik depozitosunu isteyen eski kiracısı emekli işçi Enver Boz’u (65) döverek hastanelik ettiği öne sürüldü. Demircioğlu hakkında şikayetçi olan Boz’un karakoldaki ifadesine göre olay şöyle gelişti:

  NE PARASI LAN/images/100/0x0/55ead6b1f018fbb8f899fc0f

  Boz, evden ayrılmasına rağmen ev sahibi Nevin Karakütük’e verdiği depozitoyu bir türlü geri alamadı. Olay günü evin bahçesinde karşılaştığı Nevin Karakütük ve Demircioğlu’nun yanına giderek parasını istedi. Savcı, "Ne parası lan, karşımda ellerin belinde konuşma ben devletin savcısıyım adamı s.....m" diyerek Boz’a hakaret etti, yumruk attı. Aldığı yumruk darbesiyle kaşı patlayan Boz, komşularının evine giderek polisi aradı. Normalde bakanlık izni ile ifadesinin alınması gereken savcı Demircioğlu, hemen otomobiliyle karakola giderek saldırıya uğradığını söyledi ve Boz’dan şikayetçi oldu. Boz ve Demircioğlu, Çiftlik Karakolu’nda ifade verdiler. Taraflar, birbirlerinden karşılıklı şikayetçi oldular. Boz, bir dilekçe ile şikayetini Hákimler Savcılar Yüksek Kurulu’na da bildirdi.

  DOSYASI KABARIK

  İbrahim Demircioğlu hakkında, daha önce de başta kadın arkadaşının işlerini takipten hakkında birçok işlem yapılmıştı. Konya İcra Mahkemesi’nde görülmekte olan bir duruşmasında, görevli olmadığı halde salona izleyici olarak girdi. Duruşma sırasında aleyhte karar çıkınca mahkeme hákimine müdahale ederek tartışma çıkardı. Mahkeme hákimi bir tutanakla olayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi ve Demircioğlu hakkında soruşturma başlatıldı. Adalet Bakanlığı müfettişlerinin yürüttüğü soruşturmada da hakkında önemli iddialar yer alıyor.

  Kadın arkadaşıyla mezatta

  Karıştığı olaylar nedeniyle hakkında soruşturmalar açılan Ankara Cumhuriyet Savcısı İbrahim Demircioğlu, kadın arkadaşı Nevin Karakütük ile sık sık haciz edilen malların satışının yapıldığı mezat salonunda görülüyor.

  Yol ortasında durup trafik kavgası etmişti

  CUMHURİYET
  Savcısı İbrahim Demircioğlu’nun adı daha önce de bir kavgaya karışmıştı. Aralık 2005’te Ankara’nın işlek caddelerinden birinde Demircioğlu’nun otomobiliyle, içinde Erdoğan Sallantıoğlu (52) ve oğlu Polat Sallantıoğlu’nun (25) bulunduğu otomobil çarpışma tehlikesi geçirmişti. Bunun üzerine iki taraf arasında yumruklaşma olmuştu. Baba-oğul olaydan sonra evlerine giderken Demircioğlu karakola gidip şikayetçi olmuştu. Demircioğlu, "Araçtan çıkar çıkmaz yaşlı olan kişi bana laf attı, bu arada genç olan da bana kafa attı. Cumhuriyet Savcısı olduğumu belirtmeme rağmen genç olan ’ne olursan ol’ diyerek bana küfür etti" demişti. Evlerinden alınıp karakola getirilen Polat Sallantıoğlu ise "Babam camı açtı, diğer araç şoförü (savcı) de açtı, neden hatalı çıkış yaptınız dediğimizde tahrik edici konuştu. Babama küfür etti, yumrukla vurdu, babam düştü. Sonra da ’ben savcıyım size göstereceğim’ diye bağırdı" diye ifade vermişti. Baba-oğul, ’Demircioğlu’nu yaralayıp hakaret ettikleri ve olay yerinden kaçtıkları’ gerekçesiyle tutuklanmışlar, haklarında görevli memura hakaret ve yaralama suçlarından 3.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

  Hemşire hakkında 50’den fazla soruşturma açılmış

  ESKİ
  hemşire Nevin Karakütük, meslekten ihraç edildi. Ancak buna rağmen Ankara’da özel bir poliklinikte çalışmasını sürdürdü. Hakkında "kürtaj yapmak, yalan beyanda bulunmak, görevli memura hakaret, vergi usul kanununa muhalefet etmek, kiradaki evin kilidini değiştirmek, kullanma süresi geçmiş ilaç ve enjektörleri iade etmemek, (il sağlık müdürlüğünde görevli iken), hakaret, iftira, sahtecilik" gibi suçlardan 50’nin üzerinde soruşturma açılmış, ancak birçok soruşturmadan takipsizlik verilmiş. Karakütük, aralarında bazı hákim ve savcıların da bulunduğu, postacı, icra memuru, icra müdürü, zabıt katibi bilirkişi olmak üzere yaklaşık 30 kişi hakkında şikayet dilekçesi vermiş.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı