Gündem Haberleri

  Duran kadınlar erkekleri ikiye böldü

  İsmail AKKAYA-Hasan DÖNMEZ/KONYA (DHA)
  20.06.2013 - 20:32 | Son Güncelleme:

  Konya'da Gezi Parkı ve Taksim’de yaşanan olayları protesto etmek için yaklaşık 20 kadın ’Duran Kadın’ eylemi gerçekleştirdi. Bazı erkeklerin destek verdiği eylemin sonunda kadınlara, çevreden geçen bazı erkekler ise tepki gösterdi. Kadınlar ve erkekler arasındaki gerginlik polisin müdahalesiyle kısa sürede sona erdi.

  Taksim Gezi Parkı eylemine polis müdahalesinin ardından başlayan ’Duran Adam’ eylemleri tüm yurtta yayıldı. Konya’da ise bugün akşam saatlerinde Zafer Meydanı’ndaki Gedavat Parkı’nda yaklaşık 20 kadın, Türk Bayrağı ve ağaca astıkları Atatürk posteri karşısına geçip kitap okuyup, durarak eylem yaptı. Kadınlarından bazılarının ağızlarını siyah bantla, bazılarının da tek gözlerini sargı beziyle kapatmaları dikkat çekti.

  ’Duran Kadınlara’ erkeklerden bazıları da destek verip, kadınlarla birlikte kitap okudu. Yaklaşık 1.5 saat süren eylemde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuyan kadınlardan biri, Gezi Parkı olaylarında gözlerini kaybedenler ile yaşamlarını yitirenlerin eş ve anneleri adına eylemlerini gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu sırada çevreden geçen bazı erkekler, kadınlara tepki gösterdi. Kadın ve erkekler arasında yaşanan gerginlik sivil polislerin müdahalesiyle sona erdi. Erkekler alandan uzaklaştırılırken, kadınlarda sessizce dağıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı