Gündem Haberleri

  'Dur' ihtarına uymayan 2 kişi öldürüldü

  MARDİN, (DHA)
  14.05.2011 - 18:09 | Son Güncelleme:

  MARDİN’de, telefon kablolarını çaldıkları tahmin edilen 2 kişi, jandarmanın ’dur ihtiharına uymadıkları için açılan ateş sonucu öldü.

  Olay dün gece, 8 Nisan’da bir PKK’lının patlayıcı madde tuzaklarken meydana gelen patlama öldüğü Mardin-Diyarbakır karayolunun 40’ıncı kilometresinde meydana geldi. Terör örgütü PKK’nın mayın ve el yapımı patlayıcı madde tuzaklanması ve son dönemdeki tel hırsızlığına karşı güvenlik güçleri zırhlı araçlarla önlem aldı. Zırhlı araçtaki termal kemaradan şüpheli iki kişiyi tespit eden güvenlik güçleri, defalarca yapılan ’dur’ ihtarında bulundu. Ancak, bütün uyarılara rağmen kaçmayı sürdüren şüpheli kişiler açılan ateşte hayatını kaybetti. Mardin Valiliği’nden olayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

  "Havanın aydınlanması ile icra edilen olay yeri incelemesi sonucunda olay yerinde 2 şahıs ölü olarak bulunmuştur. Bir şahsın her iki elinde eldiven olduğu görülmüş, ayrıca hırsızlık maksadıyla kullanıldığı değerlendirilen kürek ile 12 rulo halinde telefon direklerinden kesilmiş toplam 500 metre telefon teli olay yeri civarında ele geçirilmiştir. Ölen şahıslardan birinin 7 ayrı hırsızlık suçundan suç kaydının bulunduğu tespit edilmiştir."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı