GeriGündem Dünyaya seks öğreten adama sapık suçlaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyaya seks öğreten adama sapık suçlaması

Yüzyılın seks raporunu hazırlayarak tarihe geçen profesör Alfred C. Kinsey'in sapık olduğu iddia ediliyor. ABD'de piyasaya çıkan bir kitaba göre Kinsey, karısını başka erkeklerle seks yaparken izliyordu.

Houston Üniversitesi tarihçilerinden James Jones, yıllarca cinsel konularda bir numaralı otorite sayılan ve bu konuda dünyayı yönlendiren Alfred Kinsey'in ipliğini pazara çıkarıyor. Jones, Kinsey'in hayat hikâyesini anlattığı kitabında, profesörü ‘‘gizli eşcinsel, mazoşist, seks müptelası, röntgenci ve sorunlu bir adam’’ olarak tanımlıyor. Ayrıca Kinsey'in, mastürbasyon yapan erkeklerin fotoğraflarını çektirmekten de büyük zevk aldığını, tatmin olduğunu iddia ediyor.

Suçluluk duyuyordu

Jones'a göre Alfred C.Kinsey, ilk cinsel deneyimini yaşadığında 26 yaşındaydı. Eşcinsel fantezileri, kendi kendini tatmin etme isteği Kinsey'de suçluluk duygusuna yol açıyordu. İşte bu suçluluk duyguları Kinsey'i cinsel araştırmalar yapmaya zorladı. Kinsey, en çok diğer hemcinslerinin de kendisi gibi benzer çelişkiler yaşayıp yaşamadıklarını merak ediyordu.

Raporu olay olmuştu

1956 yılında ölen Kinsey, ABD'de hazırladığı ‘‘Kinsey Seks Raporu’’nda hemen her Amerikalı erkeğin mastürbasyon yaptığını, iki kadından birinin eşini aldattığını, her üç kişiden birinin eşcinsel tecrübesi bulunduğunu iddia etmişti. En kapsamlı seks araştırması olan raporun sonuçları ABD'de şok yaratmıştı. Kinsey'in ‘‘Erkeğin Cinsel Davranışı’’ adlı kitabı 10 milyonun üstünde satmış, kadının cinsel hayatını araştıran raporu da benzer bir başarı sağlamıştı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle