GeriGündem Dünyanın en yoksul devlet başkanı Mujica'nın makam aracı 1973 model vosvos
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyanın en yoksul devlet başkanı Mujica'nın makam aracı 1973 model vosvos

Dünyanın en yoksul devlet başkanı Mujica'nın makam aracı 1973 model vosvos

CHP, dünyanın en yoksul devlet başkanı olarak bilinen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica ve eşini, bu ünvana yaraşır şekilde ağırlıyor. Dünyanın en mütevazı devlet adamı olarak ünlenen Mujica'nın İstanbul programı için de son derece mütevazı bir ağırlama yapılıyor. Mujica, İstanbul'daki 5 yıldızlı ultra lüks otellerde değil Taksim'de 3 yıldızlı mütevazı bir otelde konaklıyor.

MAKAM ARACI 1973 MODEL VOSVOS, MAKAM ŞOFÖRÜ CHP'Lİ AĞBABA

Uruguay'da devlet başkanı olduğu dönemde makam aracı olarak eski model bir Wolkswagen araç kullanan Mujica ve eşi için İstanbul programında da aynı yol seçildi. Mujica ve eşi, Türkiye'de oldukları dönemde makam aracı olarak 1973 model bir vosvos kullanacaklar.

Makam aracının "makam şoförü" de kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim olacak. Mujica ve eşininin şoförlüğünü de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba üstlenecek. 

Ağbaba, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, Mujica'nın mütevazı yaşam tarzı nedeniyle kendisine de danışarak, Taksim'de 3 yıldızlı bir otelde ağırlamayı planladıkların söyledi.

Dünyanın en yoksul devlet başkanı Mujicanın makam aracı 1973 model vosvos

Ağbaba, "Makam aracı olarak da 1973 model bir vosvos kullanacağız. Makam şoförlüğünü de ben yapacağım" dedi.

Yaklaşık 10 gün Türkiye'de kalacak olan Mujica'nın, İstanbul dışında Eskişehir Odunpazarı ve İzmir'e de gideceğini söyleyen Ağbaba, Uruguay eski Devlet Başkanı'nın Şişli ve Beylikdüzü'nde çeşitli panellerde konuşmalar yapacağını da anlattı.

CUMARTESİ ANNELERİNİ ZİYARET EDECEK, İŞÇİLERLE BULUŞACAK

Mujica'nın programında Cumartesi Anneleri ile buluşma, DİSK'in düzenleyeceği panelde işçilerle sohbet, Cemevi ziyareti gibi faaliyetler yer alıyor. İstanbul'un tarihi ve turistik mekanlarını da gezecek olan Uruguay eski Devlet başkanı, İzmir ve Eskişehir Odunpazarı'nda da yine işçilerle buluşacak.

Bu arada Mujica'nın makam otomobili vosvosu Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun tahsis ettiği öğrenildi.

Konuyla ilgili tweet atan Bakırköy Belediyesi, şu ifadeleri kullandı: 


Dünyanın en yoksul devlet başkanı Mujicanın makam aracı 1973 model vosvos