Gündem Haberleri

  Dünyada bir ilk

  Hürriyet Haber
  24.10.2008 - 17:33 | Son Güncelleme:

  2. Uluslararası Deniz Kültürü Festivali kapsamında gazeteci Mithat Bereket’in Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’la su altında gerçekleştirdiği söyleşi dünyada bir ilk olacak. Mithat Bereket’in su altında gerçekleştirdiği röportaj İstanbul Caddebostan’da yapıldı.

  İŞTE İLGİNÇ RÖPORTAJDAN FOTOĞRAFLAR

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2.  Uluslararası Deniz Kültürü Festivali kapsamında dalış yaparak, su altında  gazeteci Mithat Bereket'in sorularını yanıtladı.

  Festival etkinlikleri çerçevesinde Caddebostan Balık Adamlar Spor Kulübü  (BSK) havuzunda düzenlenen organizasyonda dalgıç kıyafeti giyen Bakan Yıldırım,  içinde kulaklık olan özel bir maske takarak, dalgıçlar eşliğinde dalış yaptı.

  İlk kez dalış yaptığı belirtilen Yıldırım, bir sağlık ekibinin de hazır  bulunduğu etkinlikte yaklaşık yarım saat su altında kalarak, gazeteci Mithat  Bereket'in sorularını yanıtladı. Su altındaki röportaj, TRT 2'den canlı  yayımlandı.
         
  Bakan Yıldırım, dalış sonrası yaptığı açıklamada, amaçlarının, denizlere  dikkati çekmek, denizlerin önemini insanlara anlatmak olduğunu söyledi.
         
  Denizlerle bu kadar iç içe olup da denizlerden bu kadar az istifade eden  başka bir ülke olmadığını ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:
         
  “Nüfusumuzun yüzde 65'i deniz kıyılarında yaşıyor, 28 vilayetimiz var.  Kara sınırlarımızın 3 katı deniz sınırımız var ama maalesef, aşağıda da dediğim  gibi denizi sadece kenarında oturup güneşlenilen, bazen de yüzülen, bir de vapura  binip gidilen bir alan olarak görmüşüz. Halbuki deniz bundan çok çok fazlasını  bize, insanlığa sunuyor. İşte bunu bu festival çerçevesinde daha iyi anlatmak,  amatör denizciliği geliştirmek, bu muazzam dalış okullarının imkan ve  kabiliyetlerini de halkımıza, İstanbullulara göstermek için buradayız, bu  programı yaptık.”

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı