Gündem Haberleri

  Dünya otomobili yeni Fiesta agresif görünüp şov yapacak

  Hürriyet Haber
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ford, İstanbul Autoshow Fuarı’nda yeni Fiesta ve Ka ile şov yapmaya hazırlanıyor. Ford’un küçük otomobil efsanesi haline gelen ve 1976’dan bu yana üretimi süren Fiesta, tamamen yenilenip ’dünya otomobili’ iddiasıyla fuardaki yerini alacak.

  Kasım ayından itibaren Türkiye’de satılmaya başlanacak olan yeni Fiesta ile ilk defa Autoshow’da buluşacak olan Türk tüketicisi, aracın yeni tasarımı ve özelliklerini yakından tanıma fırsatı bulacak.

  Ford’un yeni tasarım anlayışı olan ’kinetic tasarım’ felsefesiyle şekillendirilen yeri Fiesta, sert hatları ve sportif detaylarıyla dikkat çekiyor. ’Verve’ adlı konsept otomobilinde sunulan fütüristik iç mekan detaylarının aynen korunduğu Fiesta, tam anlamıyla bir ’dünya otomobili’ olarak tasarlanmış. Bu nedenle yeni Fiesta, sadece Avrupa değil, Asya ve Amerika pazarlarında da satışa sunulacak. Yüksek dayanıklı çelikle güçlendirilmiş gövdesi, diz hava yastığı gibi unsurlarıyla hayli iddialı olan Fiesta’nın iç mekanı da hayli sessiz hale getirilmiş.

  GENİŞ MOTOR GAMI

  Sonbaharda yollara çıkması beklenen yeni Ford Fiesta da agresif görünümüyle fuarda yerini alıyor. Uzunluğu 3.93 metre, genişliği 1.68 metre ve yüksekliği 1.46 metre olan yeni Fiesta, daha tutumlu motorları sayesinde çevreci bir otomobil. Yeni Fiesta’da 1.2 litre 60 beygir, 1.2 litre 80 beygir, 1.4 litre 91 beygir, 1.6 litre 155 beygir benzinli motorların yanı sıra 1.6 litre 90 beygir dizel motor seçeneği bulunuyor. 3 ve 5 kapılı olmak üzere iki farklı karosere sahip olan yeni Fiasta’nın diğer özellikleri ise şöyle sıralanıyor: Manuel veya otomatik klima sistemi, yenilenmiş müzik sistemi (üç parçadan oluşan ve görsel olarak değişik bir müzik sistemi), Bluetooth ile eller serbest telefon görüşmesi, kapaksız yakıt dolum boğazı (otomobile yanlış yakıt konmasını engelliyor), elektrik motorlu hidrolik direksiyon, park yardım sistemi, dizel parçacık filtresi.

  MODÜLER YAPI

  Yeni Fiesta’da ayrıca, ’Merkezi Modüler Yapılandırma’ adıyla yeni bir özellik bulunuyor. Aracınızı kendinize göre kişiselleştirmek için kullanılan bu sistem sayesinde müşteriler özel taleplerde bulunabiliyor. Örneğin, çocuğuna otomobil satın alacak olan anne babalar veya personeline araç verecek olan şirketler, yeni Fiesta’nın hızlı kullanılmasını engelleyebiliyorlar. Müşterinin isteği doğrultusunda yeni Fiesta, maksimum hız limitli olarak satın alınabilecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı