Gündem Haberleri

  Dünya müziği İstanbul’da buluşuyor

  Hürriyet Haber
  13.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünya müzikleri dördüncü kez İstanbul'da buluşuyor. Fuji Film'in düzenlediği World Music Days Volume 4, 20 Mart'ta Hangar 2019 Maslak'ta yapılacak. Saksofon sanatçısı İlhan Erşahin'in yeni projesi Wax Poetic ile Brooklyn Funk Essential ve ona eşlik eden Laço Tayga adlı grup New York'un arka sokaklarının müziği ile Türk müziği motiflerini biraraya getirecekler.

  New York'un ünlü caz kulüplerinde çalan saksofoncu İlhan Erşahin'in Wax Poetic adlı projesi, soul'den funk'a, trip- hop'tan caza bir çok müzik türünü biraraya getiriyor. Erşahin'e bu projesinde Haitili Val, New Yorklu müzisyen Nicole Willisbir, rapçi Rahsaan Mannig'in yanısıra Mısırlı DJ Muttamassik'in ezgileri eşlik ediyor.

  Daha önce Fuji Film Word Music Days 2'ye de katılan Brooklyn Funk Essential'in konseri de oldukça ilginç. Toplam 12 müzisyenden oluşan topluluk o gece, İstanbullu roman müzisyenlerden kurulu Laço Tayfa adlı grupla sahneyi paylaşacak. Katibim, Şiş Kebap gibi çok bilinen parçaları farklı bir yorumla seslendirecek.

  Fuji Film World Music Days 4'e katılan grupların konser kayıtları Doublemoon Records tarafından albüm olarak yayınlanacak.

  Bu ilginç konserin biletleri, Suadiye, Rumeli, Taksim, Galleria ve Akmerkez'deki Vakkorama mağazalarında 3 milyon liradan satılıyor.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı