GeriGündem Dünya Kupası'nın sahibi bu rozetle belli oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya Kupası'nın sahibi bu rozetle belli oldu

Dünya Kupası'nın sahibi bu rozetle belli oldu
refid:15042233 ilişkili resim dosyası

Arkeologlar yaptıkları kazı çalışmalarında, üzerinde 3 aslan figürünün yer aldığı bir rozet buldular. 800 yaşındaki rozetin İngiltere’de bulunması 2010 Dünya Kupası’nın galibinin İngiltere olacağı şeklinde yorumlandı.

Taş duvarların arasında asılı bir şekilde Coventry şehrinin Parkside bölgesinde bulunan bakır obje, İngilizlerin 13’üncü yüzyılda kullandıkları kraliyet arması olduğu ortaya çıktı. Rozetin üzerince yer alan figürlerin ise 3 adet aslan olduğu belirlendi.

 

DÜNYA KUPASI'NIN SAHİBİ İNGİLTERE

 

Arkeologlar rozetin, 1200'lü yıllarda, araştırma yapılan alanda bulunan hükümet binasının resmi amblemi olduğunu belirttiler. Rozetin Dünya Kupası'nda yer alan İngiltere'nin milli takım armasına çok benzemesi ise Cuma günü Cezayir karşısına çıkmaya hazırlanan İngiltere için iyi bir alamet olabileceği şeklinde yorumlandı.

 

Hatta bu rozetin yüzlerce yıl sonra tam da 2010 Dünya Kupası'nın başlamasından hemen önce bulunmasını bir alamet olarak değerlendiren arkeolog ve araştırmacılar İngiltere’nin kupayı alacağının bir işareti olarak gösterdiler.

 

DÜNYA KUPASI'NDAN RENKLİ FOTOĞRAFLAR

 

 

Dünya Kupasının sahibi bu rozetle belli oldu
 
Dünya Kupasının sahibi bu rozetle belli oldu

Yorumları Göster
Yorumları Gizle