Gündem Haberleri

  Dünya, bu hain saldırıları görsün

  DHA
  22.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gaziantep'te 9 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği bombalı terör saldırısıyla ilgili ''Masum sivilleri hedef alan bu canice eylemi lanetliyorum. Hayatlarının baharında küçük çocukların katledilmesi, terörün nasıl bir insanlık suçu olduğunu herkese bir kez daha anlatmaktadır. Mübarek Bayram günlerinde acımasızca teröre başvuranlar, teröre destek verenler ve terörle arasına mesafe koymayanlar nasıl bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır'' dedi.

  Gaziantep'te meydana gelen ve 9 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısıyla ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yazılı bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yarın Gaziantep'e gidecek. Gül Ramazan Bayramı sonrası planlanan Kırgızistan gezisine ise Gaziantep'ten geçecek.

  "BU CANİCE EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRENLERİ LANETLİYORUM"

  Cumhurbaşkanı Gül, yaşanan terör saldırısını kınayarak şunları söyledi:
  "Gaziantep’te dün akşam saatlerinde meydana gelen patlamada, 4'ü çocuk olmak üzere 9 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, çok sayıda vatandaşımızın da yaralanmasından derin bir üzüntü duydum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerinin acılarını yürekten paylaşıyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Çocukların da aralarında bulunduğu masum sivilleri hedef alan bu canice eylemi gerçekleştirenleri lanetliyorum. Hayatlarının baharında küçük çocukların katledilmesi, terörün nasıl bir insanlık suçu olduğunu herkese bir kez daha anlatmaktadır. Tüm dünyanın bu hain saldırıları yapanların gerçek yüzünü ve insani değerlerden ne kadar uzak olduklarını görmesini umut ediyorum.

  Mübarek Bayram günlerinde acımasızca teröre başvuranlar, teröre destek verenler ve terörle arasına mesafe koymayanlar nasıl bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır. Bu eylemi gerçekleştirenleri kınamak, tüm kesimlerin en başta gelen insanlık görevidir. Şunu bir kez daha ifade etmek isterim ki; bu alçakça saldırıyı yapanlar, Türkiye’yi karşılarında tek yürek olarak bulacaklardır. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımı da sağduyulu davranmaya ve sükunet içinde hareket etmeye çağırıyorum. Devletimiz ve milletimiz, her türlü sorunu ve belayı bertaraf edecek güç ve kararlılıktadır.

  Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, terör saldırılarında ve bugün Şırnak’taki kazada şehit olan kahraman askerlerimize ve geçici köy korucumuza Allah’tan rahmet diliyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı