Gündem Haberleri

  Dünya bir geceliğine coştu Japonya sustu

  DIŞ HABERLER SERVİSİ
  02.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2011’i deprem, tsunami ve nükleer kazayla geçiren Japonya, 2012’ye kayıpları için dua ederek girdi. Felaketlerden kurtulamayan ülke yeni yılın ilk saatlerinde 7.0 büyüklüğündeki depremle sarsıldı.

  SYDNEY’den New York’a tüm dünyada 2012 coşkuyla karşılandı. Doğal felaketlerle, ABD’yi ve Avrupa’yı sarsan ekonomik krizle, siyasi karışıklarla zor bir yıl atlatan milyonlarca kişi endişelerini bir kenara atıp 2011’in son saniyelerini dans ederek, şarkı söyleyerek, dualar ederek geçirdi.

  Japonya yıla kötü başladı

  2011 yılının mart ayında 9 şiddetindeki deprem ve tsunami çifte felaketinde yaklaşık 20 bin kişinin hayatını kaybettiği, nükleer kazanın yaşandığı Japonya’da yeni yılın ilk saatlerinde yine deprem korkusu yaşadı. TSİ ile 07.28’de (yerel saatle 14.28) Tokyo’nun 600 km güneyinde Torişima Adası yakınında 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

  Tsunami uyarısı yapılmadı

  Meteoroloji Kurumu, depremin okyanus tabanının çok derininde, 370 km. derinlikte meydana geldiğini açıkladı. Depremle ilgili herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadı, tsunami uyarısı yapılmadı. Ancak Japonlar 2012’yi yine deprem korkusuyla karşıladı. Deprem Tokyo’da da hissedildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı