Gündem Haberleri

  Dünya basınından manşetler - 30 Mayıs

  Planet/EkoNet
  30.05.2010 - 09:49 | Son Güncelleme:

  İşte dünyada günün öne çıkan manşetleri:

  DÜNYA BASINI

  THE NEW YORK TIMES

  --‘Son hamle’ sızıntıyı önleyemedi

  British Petroleum (BP) mühendisleri Meksika Körfezi’nde petrol sızıntısına neden olan kuyuyu kapatmak için denedikleri son girişimin başarısız olduğunu açıkladı. ABD hükümeti yetkilileriyle görüşen şirket, bir sonraki strateji için plan yapmaya başladı.

   

  THE WASHINGTON POST

  --Afgan kuvvetleri hedefe ilerliyor

  ABD ve NATO’nun artırılan çabaları Afganistan ordusunun ve polis gücünün belirlenen hedefe yönelik operasyonlardaki kabiliyetini artırıyor.

   

  THE GUARDIAN

  --Aktör Dennis Hopper hayatını kaybetti

  “Apocalypse Now”, ve “Easy Rider” gibi filmlerde rol alan ünlü oyuncu Dennis Hooper, önceki gün prostat kanserinden hayatını kaybetti. Aktör California, Venice’deki evinde 74 yaşında hayata gözlerini yumdu.

   

  HAARETZ

  --İsrail nükleer silahları üzerindeki önlemleri istemiyor

  İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Salı günü Beyaz Saray’da görüşeceği ABD Başkanı Barack Obama’dan Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Antlaşması ön konferansında ABD’nin konumu hakkında açıklık getirmesini isteyecek.

  EKONOMİ BASINI

  CNBC

  --Yunanistan borcunu yeniden yapılandırmayacak

  Yunanistan Ekonomi Bakanı George Papaconstantinou, Yunanistan’ın borcunu yeniden yapılandırmayacağını ve acil kaynak programı kapsamında mali hedeflere ulaşmak için daha fazla kesintiye ihtiyaç olmadığını belirtti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı