GeriGündem Dünya barış hareketi İstanbul'da buluşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya barış hareketi İstanbul'da buluşuyor

Dünya barış hareketi İstanbul'da buluşuyor
refid:23115814 ilişkili resim dosyası

23 ülkeden 32 barış temsilcisi Suriye halkıyla dayanışmayı yükseltmek ve “NATO'ya Hayır!”, “Suriye’de Savaşa Son!” ve “Halklar Barış İstiyor!” demek için İstanbul ve Antakya'da bir araya geliyor.

Dünya Barış Konseyi ve Barış Derneği, Suriye halkı ile dayanışmayı yükseltmek ve sürekli kılmak amacıyla 25-29 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul ve Antakya'da uluslararası katılımlı bir konferans düzenliyor.

Dünya Barış Konseyi’ne üye örgütlerin ve uluslararası barış hareketinin önde gelen temsilcilerinin yanı sıra 23 ülkeden siyasetçi, aydın, gazeteci ve sanatçıyı bir araya getirecek olan konferans, 26 ve 27 Nisan'da İstanbul'da gerçekleşecek, 28 Nisan'da ise Antakya’da bir halk konseri düzenlenecek.

Bu organizasyon kapsamında Türkiye'ye gelecek isimler arasında Dünya Barış Konseyi Başkanı Soccorro Gomes (Brezilya), Ürdün Suriye ile Dayanışma Halk Komitesi'nden Abdullah Zreqat, yine Ürdünlü gazeteci Hashal Adaylah, İsrail Barış Komitesi'nden Aida Touma-Sliman, Sudan Barış ve Dayanışma Konseyi'nden Fathi Mohamed Al Fadl, Mısır Barış Komitesi'nden Muhammed Hesham Saadeldin, yer alıyor.

Ayrıca konferansın Avrupalı ve Amerikalı katılımcıları arasında İtalyan Savaş Karşıtı Forum'dan Marinella Corregia, ABD eski adalet bakanı Ramsey Clark, İngiltere Uzayda Nükleer Güce ve Silahlanmaya Karşı Küresel Ağ'ın sözcüsü Dave Webb(Barış ve Çatışma Etüdleri Profesörü) ve Venezuela Uluslararası Dayanışma Komitesi temsilcisi olup Venezuela Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yul Jabour da bulunuyor.

Suriye'den ise savaş karşıtı resim ve grafik çalışmaları ile öne çıkan dünyaca ünlü ressam Tammam Azzam Türkiye'de olacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle