GeriGündem Dumansız hava fırsatçıları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  157
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dumansız hava fırsatçıları

Dumansız hava fırsatçıları
refid:12124403 ilişkili resim dosyası

Alkollü içki satışı yapılan eğlence yerlerinde, sigara içme bahanesiyle dışarı çıkarak hesabı ödemeden giden müşterilerin sayısının artıyor.

Konya'da genişletilmiş sigara yasağının 19 Temmuz'da yürürlüğe girmesi ile birlikte, kahvehane, kafetarya ve restoranların kapalı alanlarında sigara içilmiyor. Kapalı alanlarda sigara içilmemesi ise bazı uyanık müşterilere yaradı. İçkili bir lokal işletmecisi, bazı müşterilerinin sigara içme bahanesiyle dışarı çıktığını ve sonradan hesabı ödemeden kaçtığını iddia etti.

 

Karatay ilçesinde bulunan bir derneğe ait içkili lokalde, sigara yasağından dolayı kapalı alan olduğu için sigara içilmiyor. Sigara içmek isteyen müşteriler, lokal dışına çıkarak kaldırımda veya sokakta sigarasını içiyor. Ardından tekrar içeri giriyor. Lokal işletmecisi Muzaffer Polat, bazı müşterilerinin sigara içmek bahanesi ile dışarı çıktığını ve hesabı ödemeden kaçdığını iddia etti.

 

Polat, "Yasak nedeniyle kapalı alan olduğu için müşterilerilerimize sigara içirmiyoruz. Bu yüzden de müşteri sayımızda düşüş oldu. Bazı müşterilemiz, sigara içmek bahanesi ile dışarı çıkıp, hesabı ödemeden kaçıyor." dedi.

  


Yorumları Göster
Yorumları Gizle