GeriGündem Dullar darbesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dullar darbesi

Fuhuşçu öğretmeni savunan başkanı devirdiler

MERKEZİ Antalya'da bulunan Dul-Der'in yöneticileri, fuhuş pazarlığında yakalanan öğretmenlere sahip çıktığı için başkan Zeliha Efe'yi koltuğundan indirdiler.

Geçtiğimiz günlerde İzmir'de fuhuş pazarlığında yakalanan M.T. ile B.G.'yi savunan demeçler veren ve toplum gözünde damgalanmamaları gerektiğini savunan Zeliha Efe, bu açıklamalarıyla dernekteki yönetici arkadaşlarının tepkisini çekti. Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği yapan iki kadının fuhuş yapmasının savunulamayacağını öne süren Dul-Der yöneticileri, dün olağanüstü bir toplantı yapıp Yönetim Kurulu'nda yeni düzenleme yaptılar. Daha önce başkan yardımcısı olan emekli polis memuru Miyase Öge başkanlığa, yönetici Necla Gökoğlu da başkan yardımcılığına getirildi. Eski başkan Zeliha Efe ise yönetim kurulunda kaldı, ancak hiç bir yetki ve görev verilmedi.

Dul-Der'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

‘‘İstenmeyen tutum ve davranışlarında ısrar ettiğinden, görülen lüzum üzerine Zeliha Efe başkanlık görevinden alınmıştır. 23.05.2000 tarihinde bir gazetede yayınlanan, İzmir'deki fuhuş yapan öğretmenlerle ilgili olarak eski başkan Zeliha Efe'nin açıklaması kişisel bir açıklama olup derneğimizi bağlamamaktadır. Bu konuda yönetim kurulunun görüşü alınmamış ve bu konu yönetim kurulunda görüşülmemiştir.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle