Gündem Haberleri

  Düğünü olaysız geçen çiftlere ziyafet

  A.A
  09.07.2009 - 11:29 | Son Güncelleme:

  Kilis Emniyet Müdürlüğü, düğünü olaysız geçen çiftlere, polisevinde yemek daveti verecek.

  Emniyet Müdürü Kadir Esir, yaptığı açıklamada, önceki yıllarda Kilis'te, düğün, nişan, sünnet ve benzeri eğlence merasimlerinde kuru sıkı, ses ve gaz tabancası veya ateşli silah ile havaya ateş etmek, havai fişek atmak, konvoylarda korna ve klakson çalmak, mahalle arasındaki merasimlerde cadde ve sokakları trafiğe kapatmak, yüksek sesle yayın yapmak suretiyle halkın huzur, sükun ve can güvenliği açısından olumsuz davranışlarda bulunulduğunu bildirdi.

  Müdür Esir, tespit edilen söz konusu sorunların önüne geçilebilmesi için sorumlu kurum ve kuruluşlara yazı yazılarak gereken tedbirlerin alınmasının istendiğini hatırlattı.

  Esir, ikazların olumlu sonuç verdiğini ifade ederek, “Düğünlerde artık cadde ve sokakların trafiğe kapatılmadığı, ateşli silah ile havaya ateş etmelerin ve düğün konvoylarında ise korna çalarak gürültü yapılmasının azaldığı memnuniyetle görülmüştür. Bütün bu olumlu gelişmeleri teşvik etmek amacıyla, bu tarihten itibaren herhangi bir olay çıkmadan tamamlanan düğünlerin ardından, İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından gelin ve damada Polisevi'nde yemek daveti verilmesine karar verilmiştir” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı