Gündem Haberleri

  Düğün öncesi el ele diyalize girdiler

  Ersin ERCAN/ZONGULDAK, (DHA)
  03.10.2008 - 16:17 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'ndeki özel bir diyaliz merkezinin düzenlediği yılbaşı partisinde tanışan böbrek hastası Zonguldaklı 27 yaşındaki İlkgül Kaya ile 33 yaşındaki Sonder Dalgıç, düğünleri öncesi el ele tutuşarak diyalize girdi.

  Düğün salonundan önce diyaliz salonuna girdiler

  Zonguldak'ta oturan İlkgül Kaya, 10 ay önce Özel Fethiye Diyaliz Merkezi'nin böbrek hastaları için düzenlediği tatil kampanyasına katıldı. Kampanya kapsamında Fethiye'de tatilini geçiren İlkgül Kaya, Özel Fethiye Diyaliz Merkezi'nin, konakladığı otelde düzenlediği yılbaşı partisinde, aynı merkezde diyalize giren Fethiyeli böbrek hastası Sonder Dalgıç ile tanıştı. Birbirlerine aşık olan gençler, 4 ay boyunca Fethiye'de tanışmalarına vesile olan diyaliz merkezinde birlikte diyalize girdi. Çift, bir süre sonra evlenmeye karar verdi. Mali müşavir yanında muhasebeci olarak çalışan Sonder Dalgıç, Zonguldak'a gelerek İlkgül Kaya'yı ailesinden istedi. Ailelerin de onay vermesi üzerine çift 5 Temmuz'da nişanlandı.

  Bugün Özel Can Diyaliz Merkezi'nde yan yana diyalize giren ve el ele tutuşan çift evlilik heyecanı yaşadı. Diyaliz merkezi çalışanlarının tebriklerini kabul eden Sonder Dalgıç, 10 yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle haftanın 3 günü 4'er saat diyaliz tedavisi gördüğünü belirterek, “İlkgül ile 10 ay önce Fethiye'de tanıştık. O, benim diyalize girdiğim merkezin düzenlediği tatil kampanyası kapsamında Fethiye'ye gelmiş. Kaldığı oteldeki yılbaşı partisinde tanıştık. Birbirimize görür görmez aşık olduk. Birlikte dans ettik. Sonra tatil boyunca birlikte diyalize girdik. Sonra ben sevdiğimi ifade ettim ve evlenmek istediğimi söyledim. Ailesiyle de görüştük. Aileler de olumlu baktı. 5 Temmuz’da nişan yaptık. Bu akşam da düğün yapacağız” dedi.

  23 yaşında diyalizle tanıştığını, bu yaşına kadar da evlenmeyi hiç düşünmediğini anlatan Dalgıç, “Hastalıkla ilk tanıştığımda zorlandım. Psikolojik olarak etkilenmiştim. Sonra bunun dünyanın sonu olmadığını düşündüm. İlkgül ile de tanışınca evlenmeye karar verdim. Çok güzel bir duygu, çok mutluyum” diye konuştu. İlkgül Kaya da çok mutlu olduğunu söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı