GeriGündem Duble yolda gaza gelmeyin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Duble yolda gaza gelmeyin

KARAYOLLARI Genel Müdürlüğü Yasası’nda yapılan değişiklikle bölünmüş yollarda (duble yol) otomobillerin hız sınırı yönetmelikle belirlenecek. Yeni yönetmelik çıkarılıncaya kadar mevcut hız sınırının geçerli olduğunu belirten yetkililer, “Duble yolda 90’ın üzerinde hız yapan sürücüye trafik cezası uygulanır” uyarısında bulundular.
Yolların durumuna göre
Yeni yasada duble yolda hız sınırının saatte 110 kilometre olarak belirtilmesine rağmen, bunun bağlayıcı olmadığını belirten yetkililer şunları söylediler: “Yasada belirtilen 110 kilometre üst sınırdır. Hızın ne kadar olabileceği yönetmelikle belirlenecek. Bazı yollarda 110 kilometre hız yapılmasına izin verilirken, bazılarında ise hız sınırı daha düşük tutulacak. Bu durum işaret levhalarında da gösterilecek. Karayolları hız sınırını belirlemede yetkilidir.”
Yetkililer, yeni yönetmelik yürürlüğe girmeden hız sınırında da bir değişiklik olmayacağı uyarısında bulundu. Bölünmüş yollarda tolerans sınırıyla birlikte 90 kilometre hız yapılabiliyor. Yönetmelik çıkmadan hız yapanlara para cezasının uygulanacağını bildirdi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle