Gündem Haberleri

  Dualı Kuran'lı açılış Gazi'yi karıştırdı

  Esra KAYA/ANKARA
  24.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden bu yıl mezun olacak öğrencilerin “Kuran’ı Kerim Tilavetli, dualı” alternatif mezuniyet töreni planı Gazi Üniversitesi’ni karıştırdı.

  Öğrenciler rektörlüğe ayrı, dekanlığa ayrı program içeriği yollayınca önce dekanlık ve rektörlük arasında karışıklık yaşandı. Tıp Fakültesi Yöneticileri hakkında inceleme başlatıldı. Sonrasında öğrencilerin hem rektörlük hem dekanlığı yanıltan iki ayrı program sunduğu ortaya çıkınca da öğrenciler hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.


  Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’nden söz konusu olaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şunlar vurgulandı:
  “Üniversitemizde mezuniyet törenleri Dekanlıklar tarafından tertip edilmektedir. Tıp Fakültemizin Mezuniyet Töreni de bu kapsamda 12.06.2013 tarihinde Rektör, Dekan, Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerin katılımı ile yapılmıştır. Bununla birlikte bir grup öğrenci kendilerinin organize ettiği bir mezuniyet programı daha düzenlemek istemiş ve bu kapsamda Dekanlığa bir afiş örneği ile başvurmuşlardır. Bu programın içeriği “Açılış Konuşması, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Tasavvuf Musikisi, Şiir Dinletisi, Dua ve Kapanış” şeklindedir. Buna ilaveten üç ayrı cami imamının da katılımı belirtilmektedir. Bu programa Dekanlık tarafından her ne kadar onay verilse de içeriğinin Tıp Fakültesi Mezuniyetine uygun olmadığı düşünülerek program iptal edilmiştir. Rektörlüğümüz konudan haberdar olunca Tıp Fakültesi Yöneticileri hakkında inceleme başlatılmasına (soruşturma değil) karar vermiştir.


  Diğer yandan sözkonusu mezuniyet programını düzenlemek isteyen öğrencilerin Rektörlüğe ve Dekanlığa farklı içerikli iki program sunarak Üniversitemizi yanıltmaya teşebbüs etmelerinden dolayı bu öğrenciler hakkında da disiplin soruşturması başlatılmıştır.”

  Dualı Kuranlı açılış Gaziyi karıştırdı


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı