GeriGündem DTP'ye mesaj: PKK ile aranıza mesafe koyun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  100
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DTP'ye mesaj: PKK ile aranıza mesafe koyun

DTP'ye mesaj: PKK ile aranıza mesafe koyun
refid:7544120 ilişkili resim dosyası

PKK'yı bir türlü terör örgütü olarak ilan etmeyen Demokratik Toplum Partisi'ne(DTP) Avrupa Birliği'nden uyarı geldi. AB ülkelerinin Ankara büyükelçileri, DTP'ye "terör örgütü PKK ile arasına mesafe koyması" çağrısında bulundu.

AB Dönem Başkanı Portekiz'in Ankara Büyükelçiliği konutunda DTP Grup Başkanı Ahmet Türk ile 2 saat süren çalışma yemeğinde bir  araya gelen AB büyükelçileri, AB'nin terör ve terör örgütü PKK'ya  yönelik tutumunu hatırlatarak, DTP'nin terör örgütü PKK ile arasına  mesafe koyması gerektiği mesajını iletti.

AB Dönem Başkanı Portekiz'in Ankara Büyükelçiliği yetkililerinden  edinilen bilgiye göre, birkaç hafta önceden planlanan çalışma yemeği  çerçevesinde DTP yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunuldu.

AB Dönem Başkanlığı yetkilileri, Birliğin terörü kınama ve terörle  mücadele konularındaki kararlılığı hakkında en ufak şüphe duyulmaması  gerektiğini de belirttiler.

AB büyükelçileri aylık olağan toplantıları çerçevesinde zaman zaman  TBMM'deki siyasi parti temsilcilerini de davet ederek, görüş  alışverişinde bulunuyorlar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle