GeriGündem DTP'liler Şırnak'ta beyaz bayrak dağıttı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DTP'liler Şırnak'ta beyaz bayrak dağıttı

DTP'liler Şırnak'ta 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle esnafa barışı sembolü olan 1200 beyaz bayrak dağıttı. Esnaf, DTP’lilerin dağıttıkları beyaz bayrakları işyerlerine astı.

DTP il binası önününe başlayan beyaz bayrak dağıtımına Belediye Başkan Vekili Fidan Güler, Belediye Başkan yardımcısı Maruf İke, DTP İl Başkanı Selim Bayar ile partililer katıldı. DTP İl Başkanı Selim Bayar, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle esnafın camlarına asmaları için barışı sembol eden 1200 beyaz bayrak dağıttıklarını söyledi. Kürtler'in her gün barışı ve kardeşliği meydanlarda haykırdığını belirten Bayar, herkesi yarın yapılacak mitinge davet ederken, şöyle dedi:

“Kürtler'in barış için özel günü yoktur. Kürtler için barış her zaman özeldir. Yıllardır bir çok emek ve bedel ödenmiş ve bu gün Türkiye Cumhuriyeti tarihinde resmi ağızlarda Kürt sorunu ‘Nasıl çözülür’ tartışılırken bugün için barış ve kardeşlik için Kürt demokratlar nice bedeller ödemiştir. Barışı getirmek kolay değildir. Barışın önünde nice setler vardır. CHP ve MHP başkanları gibi niceleri vardır. Onlara diyoruz ki ‘Çekilin, yoksa ezilirsiniz.' Bu gün İçişleri Bakanı Beşir Atalay açıklamalar yaptı. Duyurucu olmamakla birlikte bu süreci herkesin desteklemesini istiyoruz.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle