Gündem Haberleri

  DTP'li Türk Talabani'yi ziyaret edecek

  Ferit ASLAN/ DİYARBAKIR, (DHA)
  05.05.2008 - 15:39 | Son Güncelleme:

  DEMOKRATİK Toplum Partisi Grup Başkanı ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk başkanlığındaki bir heyet, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ve bölgesel Kürt yönetiminin yetkilileri ile görüşmek için yarın Irak'a gidecek.

  DTP, Türkiye'deki Kürt sorunun çözümü ve son dönemde düzenlenen sınır ötesi hava ve kara operasyonları ile ilgili 6- 7 Mayıs tarihlerinde Irak’ın Süleymaniye kentinde Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtsever Birliği lideri Celal Talabani ve bölgesel Kürt yönetimi yetkilileriyle görüşmek üzere yarın Irak'a heyet gönderilmesini kararlaştırdı. DTP Grup Başkanı ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ün başkanlığındaki heyette, DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, DTP Genel Başkan Yardımcısı Kamuran Yüksek bulunacak. DTP heyetinin yarın uçakla Süleymaniye’ye gideceği ve burada Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile görüştükten sonra Erbil’e geçerek bölgesel Kürt yönetiminin yetkilileri ile görüşmeler yapacakları ve 10 Mayıs'a kadar Irak'ta kalacakları bildirildi.

  DTP'nin özellikle 8 Mart'ta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün daveti üzerine Ankara’ya gelen ve karşılamasına katılmayıp görüşmedikleri Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile son günlerdeki sınır ötesi operasyon konusunda görüşecekleri ve sorunun operasyon ile çözülemeyeciği görüşlerine destek isteyecekleri bildirildi. DTP Grup Başkan Vekili ve Diyarbakır Milletvekili Selahattin Demirtaş, DTP heyetinin heyetin Irak Devlet Başkanı ve bölgesel yönetimin yetkilileri ile görüşmeler yapacaklarını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı