Gündem Haberleri

  DTP'li Tuncel'in iddialarına yalanlama

  Mesut IŞIK/GEBZE (Kocaeli), (DHA)
  23.10.2008 - 16:32 | Son Güncelleme:

  DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel’in Gebze Cezaevi'nde çoğunluğu bölücü örgüt PKK üyeliğinden yatan kadın mahkumların, geçen 17 ve 18 Ekim'de erkek adi suç hükümlülerinin saldırısına uğradığına ilişkin iddialar yalanlandı.

  Cezaevinde belirtilen tarihlerde kadın mahkumların yemekhaneye giderken, bölücübaşı lehine slogan attıkları, buna çoğunluğu gasp ve hırsızlık suçundan yatan 6 erkek mahkumun ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganlarıyla karşılık verdiği belirtildi.

  Sabahat Tuncel’in yaptığı açıklamanın gerçeklerden uzak olduğunu vurgulayan bir cezaevi yetkilisi, erkek mahkumların kadın mahkumlarla bir araya gelmesinin mümkün olmadığını, kadın ve erkekler arasında uzun koridor ve belirli mesafelerde iki demir kapı bulunduğunu söyledi. Aynı yetkili şöyle konuştu:
  “Olay günü kadın tutuklu ve hükümlüler bölücübaşı lehine slogan atmış. Bunu uzaktan duyan 6 adi suçtan hükümlü de ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ diye sloganlarla karşılık vermiş. Zaten o erkek mahkumlar da başka yerlere nakledilecekti. O sloganların atılmasının ardından 5’i Sakarya’ya sevkedilmiş. 1'inin sevki de yapılacak.”

  Sabahat Tuncel’in iddiaları üzerine cumhuriyet savcılığının inceleme başlattığı, saldırıya uğradıkları iddia edilen kadınların sağlık kontrolünden geçirildiği de belirtildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı