Gündem Haberleri

  DTP'li direksiyonu vatandaşların üzerine kırmıştı

  A.A.
  24.11.2009 - 15:37 | Son Güncelleme:

  İzmir'de geçen pazar günü, DTP konvoyunda çıkan kavga sırasında, daha önce 1 kişiye çarptığı belirtilen otomobilin biri çocuk, biri de polis memuru 4 kişiye çarparak yaralanmalarına neden olduğu bildirildi.

  İŞTE O GÖRÜNTÜLER / WEB TV  

  Sorgusunun ardından dün serbest bırakılan otomobilin sürücüsünün, Savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alındığı belirtildi.

  Dün internetteki paylaşım siteleri ve TV'lerde yayımlanan amatör kamera görüntülerinin izlenmesinin ardından zanlının, “bilerek aracı yayaların üzerine sürdüğü” kanaatinin oluşması nedeniyle yeniden gözaltına alınmasına karar verildi.

  Otomobilin sürücüsü İ.D'nin “DTP mitingine gitmek üzere eşi ve 2 kardeşinin de içinde bulunduğu otomobille Kadifekale'den konvoya katıldığını, Üçyol'da olaylar meydana gelmesi üzerine polisin trafiği keserek araç geçişine izin vermediğini, bulundukları yere taş gelmesi nedeniyle kaçmak için gaza bastığını ve yoldaki polis ve vatandaşlara çarptığını” söylediği öğrenildi.

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na götürülen İ.D, gazetecilerin soruları üzerine, “panikten dolayı” bu olayın meydana geldiğini, kendisinin “canavar olmadığını” söyledi.

  Zanlının çarptığı kişilerden birinin de çocuk olduğu belirtildi. Yaralılardan birinin kaburgalarında kırıklar bulunduğu bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı