Gündem Haberleri

  DTP'li başkanlara taziye soruşturması

  ADANA, (DHA)
  04.10.2007 - 16:30 | Son Güncelleme:

  GÜVENLİK güçlerinin Şırnak'ın kırsal kesiminde sürdürdüğü operasyon sırasında öldürülen PKK'lı terörist Hamit Bayram için Adana'daki evinde kurulan taziye çadırını ziyaret eden DTP'li 2 belediye başkanı hakkında Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatıldı.

  Merkez Yüreğir İlçesi Yakapınar Belediye Başkanı DTP'li Başkanı Osman Keser ile Seyhan İlçesi Küçükdikili Belediye Başkanı aynı partiden Leyla Güven, Hamit Bayram için taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında, “Şehidimizin anısına konuşma yapmak üzere Belediye Başkanımız Osman Keser'i mikrofona davet ediyoruz” diyerek anons edilen Başkanı Keser, “Kürdistan halkı değerli bir evladını daha toprağa verdi. Bu ne ilk, ne de son olacak. Acımız büyük. Bölgemizin ormanlarını, köylerini yakıp- yıktılar. Onlar o bölgede olduğu sürece kan dökülmeye de devam edilecek. Ne asker anaları, ne de gerilla anası ağlamasın” diye konuştu.

  Adana Cumhuriyet Savcılığı, gazetelerde yer alan Başkan Kesen'in sözleri üzerine iki DTP'li başkan hakkında soruşturma başlattı. Savcılık, belediye başkanlarının ifadelerinin alınması için Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne yazı gönderdi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, yazının ulaşması ile birlikte harekete geçileceğini bildirdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı