Gündem Haberleri

  DTP’nin basın açıklamasında olay

  Ahmet KAYA- Eyüp BURUN/ GAZİANTEP, (DHA)
  26.10.2008 - 14:49 | Son Güncelleme:

  GAZİANTEP’te basın açıklaması sonrası izinsiz yürüyüş yapmak isteyen Demokratik Toplum Partisi (DTP) yandaşları ile polis arasında arbede çıktı.

  Sokakları savaş alanına çeviren gerginlik sırasında çok sayıda polis atılan taşlardan yaralanırken, gazeteciler de biber gazından etkilendi.

  DTP Şahinbey İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen basın açıklaması sonrası eylem yapılacağı bilgisini alan Gaziantep polisi sabah saatlerinden itibaren bina önünde önlem aldı. Binada arama yapan Terörle Mücadele Ekipleri eylemlerde kullanılmak üzere toplandığı sanılan bir çuval dolusu taş buldu.

  Binanın bulunduğu cadde üzerindeki Emine Karslıgil İlköğretim Okulu önünde toplanan çocuklarla futbol maçı yapan polisler olası gerginliği engellemek için tedbir aldı. Bina içinde basın açıklamasını yapan grup ardından dışarı çıkıp çevreden gelen kalabalıkla birleşerek eylem yapmak istedi.

  Aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 500 kişi, bölücübaşı Abdullah Öcalan ve PKK lehine slogan atıp polisleri taş yağmuruna tuttu. Biranda ortalık savaş alanına dönerken, polis gruba gaz bombası atıp, biber gazı sıkarak müdahale etti. Bu sırada çok sayıda polis atılan taşlardan yaralanırken gazeteciler de biber gazından etkilendi. Ara sokaklara dağılan göstericiler taş yağmurunu buradan da sürdürdü. Panzerlerle ara sokaklara giren polislerin dağıttığı göstericiler zaman zaman küçük gruplar halinde toplanıp eylemlerini sürdürdü.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı