Gündem Haberleri

  DTP, Diyarbakır mitingine Sezen Aksu’yu da davet etti

  DİYARBAKIR, (DHA)
  16.07.2007 - 14:50 | Son Güncelleme:

  SEÇİMLERDE bağımsız milletvekili adaylarını destekleyen DTP, Diyarbakır’da 18 Temmuz günü yapacağı mitinge ünlü sanatçı Sezan Aksu ile bir çok ülkenin büyükelçilerini davet etti.

  DTP, Diyarbakır’da desteklediği 4 bağımsız milletvekili adayı için 18 Temmuz çarşamba günü kentte miting düzenleyecek. Bin kişilik ekip miting için çalışma yürütürken, mitinge davet için 250 bin el ilanı ev ev dolaşılarak dağıtıldı. DTP’nin miting hazırlık komisyonu, mitinge ünlü sanatçı Sezan Aksu, yaşamını yitiren eski DEP milletvekili Orhan Doğan’ın eşi Kıymet Doğan, suikaste kurban giden gazeteci Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, KDP ve KYB’nin Ankara temsilcileri, ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İsveç, Hollanda, Belçika, Avusturya ve İtalya'nın Ankara Büyükelçilerini davet ettti.

  Çarşamba günü Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda 16.00- 18.00 saadleri arasında yapılacak mitingde, bağımsız milletvekili adayları Aysel Tuğluk, Akın Birdal, Gültan Kışanak, Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, DTP İl Başkanı Hilmi Aydoğdu ve DEP eski Milletvekili Leyla Zana birer konuşma yapacak.

  İL BAŞKANINDAN ÇAĞRI

  DTP İl Başkanı Hilmi Aydoğdu, miting hazırlıklarını iki gün öncesine kadar ayın 20'sine göre yaptıklarını, ancak 18’i için izin verildiğini söyledi. Aydoğdu şöyle dedi:

  “Konukların mitingimize katılması bizleri onurlandıracaktır. Bu davetlerin bir amacı vardır. Türkiye'nin barışa ihtiyacı vardır. Türkiye'nin bir beş yılı daha kaybetmeye niyeti yoktur. Türkiye'nin Bin Umut Adaylarına vereceği destek önemlidir. Hepimizin çok arzuladığı bir fotoğraf ortaya çıkacak bir miting olmasını istiyoruz. Bu konuda halkımıza çok büyük bir görev düşüyor. Herkesi mitinge katılmaya çağırıyorum.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı