GeriGündem DTCF karıştı: Taciz iddiasıyla dayak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  65
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DTCF karıştı: Taciz iddiasıyla dayak

DTCF karıştı: Taciz iddiasıyla dayak

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde bir öğrenci eski sevgilisini taciz ettiği gerekçesiyle feminist öğrencilerden dayak yedi. Görüntüler sosyal medyada paylaşıldı

Ankara Üniversitesi’nde okuyan E.Ç. öğle saatlerinde Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nin (DTCF) bahçesinde otururken kız öğrencilerden dayak yedi. 'Kampüs Cadıları'nın Facebook hesabından yayınlanan görüntülerde 6-7 kişilik grup masada oturan E.Ç.’ye bir anda vurmaya başlıyor.  Bu sırada başka bir öğrenci de kantinde bulunun diğer arkadaşlarına olayın nedenini açıklayan bir konuşma yapıyor. Daha sonra bir güvenlik görevlisi geliyor ve E.Ç’yi götürüyor.

Yapılanlara karşılık vermeyen ve güvenlik görevlileri tarafından öfkeli kalabalığın elinden alınan öğrenci "Kime ne yapmışım açıklayın" diyerek kendini savunuyor. Bu sözlere karşılık gruptakiler "gönderdiğin mesajlar halen telefonda duruyor" ifadelerini kullanıyor. Güvenlik görevlerinin erkek öğrenciyi uzaklaştırmasının ardından olay sona ererken kantinde bulunan ve olaya şahit olan diğer öğrenciler alkışlarla kadın öğrencilere destek oluyor.

İddialara göre E.Ç, Twitter hesabından yaptığı eski kız arkadaşına ağır hakaretler içeren paylaşım ve taciz iddiaları nedeniyle hedef alındı. Görüntüler sosyal medyayı sosyal medyayı ikiye böldü. Videoyu yorumlayanlardan bazıları saldırıyı haklı bulduğunu söylerken bazılarıysa şiddet içermesi nedeniyle yaşananlara tepki gösterdi.

DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Akdeniz Üniversitesinde okuyan Üniversiteli Kadınlar Grubu, arkadaşlarını taciz ettiğini iddia ettikleri bir genci ararken dersi basmıştı. Derste bulunmayan genç kantinde otururken bulanarak teşhir edilmişti.

TACİZLE SUÇLANAN ÖĞRENCİ İNTİHARA TEŞEBBÜS ETMİŞTİ

Olayın ardından grup üyeleri tarafından teşhir edilen Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğrencisi 21 yaşındaki S.D., fakülte önünde intihar girişiminde bulundu. Tedavisi yapılan S.D., "Tacizci değil, öğrenciyim" açıklamasında bulunmuştu. Olay günlerce kamuoyunda eylem tarzı nedeniyle tartışılmıştı.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle