Gündem Haberleri

  DT’den 12 yeni müdürlük

  Hürriyet Haber
  25.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  En son 1997 yılında Erzurum, Sivas, Konya ve Van Devlet Tiyatroları'nın açılmasıyla yerleşik tiyatro sayısını 12'ye çıkaran Devlet Tiyatroları, Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş ve Kocaeli'nde de tiyatro müdürlüklerini kurmaya hazırlanıyor.

  Bugüne kadar Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Diyarbakır, Trabzon, Antalya, Erzurum, Sivas, Konya ve Van'da tiyatro müdürlüklerini açan Devlet Tiyatroları, yerleşik tiyatro sayısını 16'ya yükseltiyor. Kültür Bakanı İstemihan Talay, Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş ve Kocaeli'nde de Devlet Tiyatrosu'nun kurulması konusunda Bakanlar Kurulu kararının bulunduğunu, kadro sağlandığında faaliyete geçileceğini bildirdi.

  CHP Grup Başkanvekili Oya Araslı'nın yazılı soru önergesini yanıtlayan Kültür Bakanı İstemihan Talay, Devlet Tiyatroları'nın en son 1997 yılı sonunda açılan Van, Sivas, Konya ve Erzurum'daki tiyatro müdürlükleri ile toplam 12 kentte yerleşik olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü belirterek, ‘‘Bunun yanısıra öncelikle Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş ve Kocaeli illerinde de Devlet Tiyatrosu'nun kurulması hususunda Bakanlar Kurulu kararı mevcuttur. Kadro temini sağlandığında bu illerde de faaliyete geçilmesi planlanmaktadır’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı