Gündem Haberleri

  DSP'nin 24. kuruluş yıl dönümü

  A.A.
  14.11.2009 - 11:13 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkanı Masum Türker, partisinin 24. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla partililerle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

  Türker ve beraberindekiler Atatürk'ün mozolesine çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulundu.

  DSP Genel Başkanı Türker, daha sonra 81 ilden gelen partililerle Misakı Milli Kulesi'ne geçti. Türker burada Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:
  “Yüce Atatürk, demokratik solcuların rehberi Atatürkçü düşüncedir. Atatürkçü düşünceye sadık kalarak kuramcımız Bülent Ecevit'in aydınlattığı demokratik sol düşüncemiz, halkın iktidarı için ve halkla beraber Cumhuriyete sahip çıkacaktır. Günümüzde yaşananlar bu düşüncemizi pekiştiriyor. Türkiye'nin iyi yönetilmediği, dış politikanın dışarıdan dizayn edildiği bu zaman diliminde ulusal duruşumuzla demokrasiye, Cumhuriyete ve halkımıza sahip çıkmak için örgütlenme ve halkımızı özgürleştirme gayretini sürdürmeye gerekirse kendimizi feda ederek, mücadele etmeye devam edeceğiz.
  Aziz Atam, demokratik solcular adına söz veriyorum; demokratik sol, halk iktidarını gerçekleştirecek, dünya senin yolundaki ulusal duruşumuzu saygıyla selamlayacaktır. Huzur içinde yatmanı diliyorum.”

  Bu arada eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in de Anıtkabir'i ziyaret eden partililer arasında olduğu görüldü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı