Gündem Haberleri

  DSP'nin 16. yıldönümü

  Hürriyet Haber
  14.11.2001 - 16:09 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkanı ve Başbakan Bülent Ecevit, öncelikli hedeflerinin ekonomiyi düzlüğe çıkartmak, halkı işsizlik ve yoksulluktan kurtarmak olduğunu belirterek, "Bunu da başaracağımıza inanıyorum" dedi.

  Ecevit, DSP`nin 16. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  Başbakan Ecevit, mesajında, DSP`nin, 1997 yılında 3 partili koalisyon hükümetinde görev aldığını, 1999 yılının ilk yarısında tek başına bir azınlık hükümeti kurarak, ülkeyi huzur içinde seçimlere ulaştırdığını ifade etti.

  Partisinin 1999 seçimlerinin ardından da birinci parti konumuna erişerek, 3 partili koalisyon hükümetinin kurucusu olduğunu anımsatan Ecevit, Şunları kaydetti:

  ``Demokratik Sol Parti`nin azınlık hükümeti döneminde, Türkiye, bölücü terörün kaynağını kuruttu. Terörizme karşı evrensel mücadelede de Türkiye ön safta yer alıyor. Demokratik Sol Parti`nin hükümet dönemlerinde yolsuzluklara, soygunlara karşı amansız bir mücadele verildi. Laiklik karşıtı akımlar büyük ölçüde yenilgiye uğratıldı. Eğitimde kapsamlı bir reform gerçekleştirildi. Avrupa Birliği`nde Türkiye`ye üyelik kapısı açıldı. Ekonomide yapısal reformlar başlatıldı. Deprem afetlerinin hasarı büyük ölçüde giderildi.

  Afganistan halkının çağdışı bir baskı ve terör rejiminden kurtuluşuna Türkiye etkin katkıda bulunuyor. Demokrasimizi geliştirme yolunda Türkiye, önemli adımlar atmaya devam ediyor. Şimdi öncelikli hedefimiz ekonomiyi düzlüğe çıkartmak ve halkımızı işsizlikten, yoksulluktan kurtarmaktır. Bunu da başaracağımıza inanıyorum.``

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı