Gündem Haberleri

  DSP'li Tümen: Çiller de yüksek enflasyon şampiyonuydu

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DSP Grup Başkanvekili Aydın Tümen, DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'in, hükümetin ekonomik politikalarına yönelik eleştirilerini ''Çiller, Başbakanlığı döneminde yıllık yüzde 149 enflasyonun, eksi 6 büyümenin şampiyonuydu'' diye yanıtladı.

  Tümen, 2001 Mali Yılı Bütçesi'nin tümü üzerinde grubu adına yaptığı konuşmada, DYP Genel Başkanı Çiller'in eleştirilerine değindi. Çiller'in, hükümetin, kötü ekonomik politikaların şampiyonu olduğu yolundaki sözlerinin gerçekleri yansıtmadığını ifade eden Tümen, ''Hükümet, çalışmalarında, icraatlarında, Parlamento'yu çalıştırmada şampiyonudur. Bunu da herkes kabul ediyor'' dedi.

  Çiller'in de Başbakanlığı döneminde yıllık yüzde 149, aylık yüzde 32 enflasyonun, eksi 6 büyüme oranının şampiyonu olduğunu kaydeden Tümen, ''Şampiyon oldukları dönemde kriz mi vardı? Durup dururken ülkeyi krize sürüklediler'' diye konuştu.

  'Neyi kırdığınızı vatandaş biliyor'

  Tümen, Çiller'in ''6 ayda herşeyi düzeltiriz. Dümeni kırar, doğru yola sokarız'' yolundaki sözlerini yanıtlarken de ''Dümeni kırarsınız, vatandaş başka neleri kırdığınızı da biliyor''' dedi.

  Son günlerde yaşanan bazı olumsuz gelişmeler nedeniyle hükümetin uyguladığı istikrar programının başarısına yönelik şüphelerin ortaya çıktığına da değinen Tümen, alınan önlemler sonucu sorunların büyük ölçüde çözüldüğünü söyledi. Tümen, hükümetin ve ekonomik programın bu sınavdan başarıyla ve güçlenerek çıktığını ifade etti.

  Birleşimi yöneten Başkanvekili Ali Ilıksoy, Tümen'in konuşmasını tamamlamasından sonra çalışmalara saat 18.00'e kadar ara verdi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı