GeriGündem DSP'li kadın vekil ‘yayla ağası’ oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DSP'li kadın vekil ‘yayla ağası’ oldu

Giresun'un Dereli İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen Kümbet Yayla Şenlikleri, yaklaşık 25 bin kişinin katılımıyla başladı. Yöresel kıyafetli çocuk, genç kız ve kadınların renklendirdiği şenliklere Devlet Bakanı Hasan Gemici de katıldı. Şenlikte DSP Milletvekili Perihan Yılmaz, 3 milyara Yayla Ağalığı'nı aldı.

Bu yıl 11'incisi yapılan şenlikte binlerce kişi, kemençe eşliğinde horon tepti. Şenliklere katılan DYP Giresun Milletvekili Rasim Zaimoğlu, MHP Milletvekili Mustafa Yaman ve FP'li Turan Alçelik de el ele horon tepti.

Dereli Belediye Başkanı Halil Bektaşoğlu, şenlikleri uluslararası boyuta taşımak için çalışmalarda bulunduklarını ancak bunu şimdiye kadar başaramadıklarını belirterek, ‘‘Önümüzdeki yıllarda Kümbet'i dünya tanıyacak’’ dedi.

Bakan Hasan Gemici, ilk kez Kümbet Yayla Şenliği'ne katıldığını belirterek, ‘Bu oluşumu dünyaya tanıtmalıyız. Ele ele vererek yapmalıyız’’ dedi.

‘Yayla Ağası’’nı belirlemek için bir koç açık artırmayla satışa çıkarıldı. Giresunspor yararına yapılan satışta, DSP İstanbul Milletvekili Perihan Yılmaz, 3 milyar lira vererek Yayla Ağalığı'nı aldı. Başında kasket, elinde tesbihle ata binen Yılmaz, büyük alkış topladı. Yılmaz, koçu Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'na bağışladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle