GeriGündem DSP'li Atahan uğurlandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DSP'li Atahan uğurlandı

Geçirdiği rahatsızlık sonucu önceki gün ölen DSP Hatay Milletvekili Namık Kemal Atahan için TBMM`de cenazetöreni düzenlendi.

Törene, TBMM Başkanı Ömer İzgi, DSP Genel Başkanı ve Başbakan Bülent Ecevit, MHP Genel Başkanı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, ANAP Genel Başkanı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan, Bakanlar Kurulu üyeleri, DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, Grup Başkanvekilleri, milletvekilleri, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve öteki yetkililer  ile Atahan`ın ailesi katıldı.

Atahan`ın eşi Peray Atahan ve çocuklarının gözyaşını tutamadığı törende duygulu anlar yaşandı. DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit de Namık Kemal Atahan`ın yakınlarının koluna girerek yürüdü ve onları teselli etmeye çalıştı.

Törenden sonra, Namık Kemal Atahan`ın cenazesi, yarın Ulucami`de kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere memleketi Hatay`a götürüldü.

1946 yılında Hatay`da dünyaya gelen Atahan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdikten sonra serbest avukatlık yaptı. 1999 seçimlerinde Hatay`dan DSP Milletvekili olarak TBMM`ye giren Atahan, Anayasa Komisyonu Başkanvekili olarak görev yapıyordu. Atahan, evli ve 3 çocuk babasıydı. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle