Gündem Haberleri

  DSP lideri Sezer: Erdoğan ABD'nin emir eri gibi

  ANKA
  02.07.2007 - 09:41 | Son Güncelleme:

  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’nin “emir eri” gibi çalıştığını öne sürdü.

  Edirne’de temaslarda bulunan Zeki Sezer ANKA’ya yaptığı değerlendirde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın DSP’ye yönelik eleştirilerine tepki gösterdi. Erdoğan’ın “milletin tedavülden kaldırdığı bir DSP, CHP ile beraber” sözlerini “Bu konuya cevap bile vermeye değmez” dedi.

  Başbakan Erdoğan’ın çırpındığını ileri süren Sezer, “Eğer dediği gibiyse korkmasına gerek yok. Korktuğuna göre dediği gibi değil. DSP Türkiye’nin güvencesi olmayı sürdürecek” diye konuştu.

  Başbakan Erdoğan’ın ABD Başkanı Bush’un karşısında bacak bacak üstüne atarak oturduğu için övündüğünü belirten Sezer, şunları söyledi:

  “Bunlar sahte kabadayı. Hani Kasımpaşalı gibi yürüyormuş ya. Yürüyüşüne gurban olam. Bush’a karşı bacak bacak üstüne atıp oturmuş. Yani müthiş bir kabadayılık örneği. Önceki Başbakan Ecevit bacak bacak üstüne atmadan oturmuş. Yani demek ki bunlar Amerika’ya kafa tutuyor. Olacak şey değil. Onlar ne iterse yapıyorlar burada emir eri gibi. Üzülerek söylüyorum bir ülkenin başbakanı için bunu söylemek gerçekten kötü. Ama ne yazık ki dediğim doğru."

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı