GeriGündem DSK grup seks ve tecavüzden yırtıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DSK grup seks ve tecavüzden yırtıyor

DSK grup seks ve tecavüzden yırtıyor
refid:21537108 ilişkili resim dosyası

Adı sık sık seks skandallarıyla gündeme gelen IMF'nin eski başkanı Dominique Strauss-Kahn (DSK), başını ağrıtan soruşturmalardan birini atlatmak üzere.

Le Figaro gazetesi, Fransız siyasetçinin merkezinde olduğu grup seks ve tecavüz soruşturmasının davaya dönüşme olasılığının oldukça zayıfladığını yazdı.

Belçikalı bir eskort kız Marie-Anne geçtiğimiz mayıs, kendi ülkesinin polisine, 2010 yılının aralık ayında Washington'da bir grup seks partisinin içinde bulunduğunu, bu partide başka hayat kadınlarıyla beraber toplu tecavüze uğradığını söylemiş, bu suçu işleyenler arasında DSK'nın da bulunduğunu öne sürmüştü.

Bunun üzerine Fransız yargıçları harekete geçerek bir soruşturma başlatmış, iddia sahibi de bu soruşturma kapsamında ifade vermişti. Ancak mahkemenin, suçlamalara destek mahiyetinde yeterince kanıt bulunmadığından, dosyayı rafa kaldırma kararını almak üzere olduğu anlaşıldı.

ADAYLIĞINA MAL OLMUŞTU

Sosyalist Parti kökenli DSK, IMF Başkanlığı görevini yürütürken, seçimlere kısa bir süre kala, hakkındaki bir başka tecavüz iddiası nedeniyle New York'ta uzun süre gözaltında tutulmuş, ancak daha sonra davanın düşmesi sayesinde suçlamalardan kurtulmuştu.

DSK bu olay nedeniyle, en güçlü aday olarak girmeye hazırlandığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmaktan vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle