Gündem Haberleri

  DP'den istifalar

  A.A
  12.05.2011 - 21:21 | Son Güncelleme:

  Trabzon'da, Demokrat Partili (DP) 2 belde belediye başkanı partisinden, bir ilçe başkanı, 9 belde başkanı ve 25 yönetim kurulu üyesinden oluşan 35 partili de görevinden istifa etti.

  DP Akçaabat İlçe Başkanı Ali Köroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, DP'nin önümüzdeki genel seçimde Bağımsız Türkiye Partisi ile seçim ittifakı yapması sonrası DP Trabzon İl Başkanı Adem Şahintük'ün görevden alındığını belirterek, “Şahintürk'ün, yapılan seçim ittifakından kısa süre sonra başkalarının isteğiyle görevden alınmasına tepki gösterdik” dedi.

  Köroglu, bunun üzerine DP Genel Merkezi'nin kendilerinden süre istediğini anlatarak, şöyle devam etti: “Bu sürede hiçbir gelişme olmadığından ben ve partimizin 9 belde başkanı ile 25 yönetim kurulu üyemiz, görevimizden istifa ettik. Ayrıca DP'li Akpınar Belde Belediye Başkanı Mehmet Ali Değermenci ve Adacık Belde Belediye Başkanı Osman Çiçek de partiden istifa ettiklerine dair dilekçelerini genel merkeze göndererek istifa etmişlerdir.”DP'nin, istifa eden Köroğlu'nun yerine Mustafa Topsakal'ı görevlendirdiği belirtildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı