Gündem Haberleri

  DP'de bir aday daha

  ANKA
  14.01.2011 - 15:07 | Son Güncelleme:

  Eski Anavatan Partisi Genel Başkanı, DP Genel Başkanvekili Salih Uzun, DP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

  Demokrat Parti’nin(DP) yarın yapılacak 10. Olağan Büyük Kongresi’nde genel başkanlık yarışı kızıştı. Anavatan kökenli DP Genel Başkanvekili Salih Uzun da aday olduğunu açıkladı.

  Uzun yaptığı açıklamada, yarın yapılacak kongrenin, DP ve merkez siyasetin geleceği açısından tarihi bir kongre olacağını belirterek, “Kongremizin genel seçimlere 5 ay gibi kısa bir süre kala hayata geçirilecek olması, önemini bir kat daha artırmaktadır” dedi. Türkiye’nin ne yazık ki gerilimlerden beslenen siyasal ortamında, DP Kongresinin mutedil siyasetin, huzurun ve ortak idealler etrafında birleşmenin mümkün olabileceğini millete göstermesi gerektiğini ifade eden Uzun şöyle devam etti:

  “DP Kongresi’nden milletimizin ve parti tabanımızın beklentisi çok yüksek bir noktadadır. Parti tabanımız, teşkilatlarımız ve elbette milletimiz DP’den gerçek anlamda bir değişim talep etmektedir. Üniversite yıllarından bugüne kadar Demokrat Parti geleneğinin ve misyonunun içinde yer alan, genel başkanlık dahil birçok kademede bu geleneğe gururla hizmet eden biri olarak; çalışma arkadaşlarımla ve teşkilatlarımızla yürüttüğüm istişareler sonucu, 10. Olağanüstü Büyük Kongremizde Genel Başkan adayı olmaya karar vermiş bulunuyorum. Kongremizin bize yakışır biçimde, demokrasi şenliği havasında hayata geçmesini, partimiz ve Türkiye için hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı