GeriGündem 'Dosyamı kapatın cezama razıyım'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Dosyamı kapatın cezama razıyım'

İstanbul Bahçelievler’de başkasından çocuk aldırmakla suçladığı eşi Arzu Demirhan’ı öldürmekten sanık Mustafa Demirhan, mahkemede ‘Ben artık bu davanın uzamasını istemiyorum. Cezam neyse çekmeye razıyım’ dedi.

Nikahlı eşi 30 yaşındaki Arzu Demirhan’ı başkasından çocuk aldırdığını gerekçesiyle boğarak öldüren 40 yaşındaki Mustafa Demirhan, mahkemede otopsi raporunun gelmediğini öğrenince, ‘Ben artık bu davanın uzamasını istemiyorum. Otopsi raporu da beklenmesin. Cezam neyse çekmeye razıyım’ dedi. Dava otopsi raporunun beklenmesi için ertelendi.

Bakırköy 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Demirhan, eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini belirterek şu ifadeyi vermişti:

‘Olay gecesi eve döndüğümde tanımadığım bir erkek vardı. Arzu bilgisayar tamiri için geldiğini söyledi. O gittikten sonra oturup içki içtim. Arzu bana, ‘Sahtek ar damgası vurdurdum, şimdi de pezevenk damgası vurduracağım’ deyince sinirlendim ve ellerimle boğazını sıkarak onu öldürdüm. Ben İstanbul’da yokken Arzu 3 çocuk aldırmış. Eve son geldiğimde bir bebek röntgeni buldum. Benim cinsel gücüm yok, çocuğum olamaz. Ben yokken birileriyle birlikte olduğunu duydum.’

Önceki celselerde ifadeleri alınan, öldürülen Arzu Demirhan’ın annesi Necla Dönmez, ‘Kızım, kocasının İstanbul dışında çalışmasından rahatsızdı. Evde bulunan bebek röntgeni de yeğenime aittir. Kızım, ‘Mustafa çocuk olacağını bilirse yanımdan ayrılmaz’ dedi. Biz de böyle bir şey yaptık. Kadir evlidir ve Arzu’nun arkadaşıdır’’ iddiasında bulundu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle