Gündem Haberleri

  ’Dostluk’ 10 gün sürdü

  Uğur ERGAN/ANKARA
  31.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜRK vatandaşlarına vize verme işlemini durduran ancak Dışişleri Bakanlığı’nın tepkisi üzerine bu uygulamasından vazgeçen Türkmenistan, yeniden Türk vatandaşlarına vize vermemeye başladı. Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçiliği yetkilileri, vize vermediklerini doğrularken, bu uygulamaya bir gerekçe göstermediler. Bir yetkili, "Evet vize vermiyoruz ama gerekçesi yok" dedi.

  İlk uygulamadan 10 gün sonra tekrar vize işlemlerini durduran Türkmenistan’ın bu süre içinde başvuran 100’den fazla Türk TIR şoförünün pasaportunu da büyükelçilikte alıkoyduğu ileri sürüldü. İsminin açıklanmasını istemeyen ve Ankara’da Türk nakliye firmalarının vize işlemlerini yapan bir müşavirlik bürosu yetkilisi şunları söyledi:

  "Sadece benim büromda 30 tane pasaport Türkmenistan vizesi için bekliyor. Yine bizim büromuzdan 20 tane TIR şoförünün de pasaportu büyükelçilikte alıkonulmuş vaziyette. Hiçbir şey söylemiyorlar. Yüzlerce TIR Gürbulak Kapısı’nda bekliyor. Bu nasıl dostluk, bu nasıl kardeşlik? AB Türkiye’den beyaz et ithaline yasağı kaldırılyor, sözüm ona dostumuz olan ülke, bize eziyet çektiriyor."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı