Gündem Haberleri

  Dört yıl sonra kuyuda kafatası bulundu

  A.A
  25.01.2011 - 21:30 | Son Güncelleme:

  Karabük'ün Safranbolu ilçesinde 4 yıl önce kaybolan iki kuzenin arandığı kuyuda, 2 kafatası ve bazı kemik parçaları bulundu.

  Yaklaşık 4 yıl önce kaybolan kuzenler Abidin Ergin (50) ve Niyazi Ergin'in (24) cesetlerinin bulunduğu iddia edilen Nebioğlu köyündeki kuyuda yapılan arama çalışmalarında 2 kafatası ve bazı kemik parçaları bulundu.Kafatası ve kemik parçaları, DNA testi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

  OLAY

  Nebioğlu köyünde çiftçilik yapan amca çocukları Abidin Ergin ve Niyazi Ergin, 2007 yılında sigara almak için köyden ayrılmış, kendilerinden bir daha haber alınamamıştı.Abidin Ergin'in, vatani görevini tamamlamasının ardından köye dönen oğlu Cengiz ve diğer çocuğu Sezai Ergin, kendi imkanları ile babaları ve amcasının oğlu Niyazi Ergin'i aramaya başlamışlardı.

  Tayyip köyünde geçen yıllarda açık olan bir kuyunun kapatılmış olduğunu fark eden Ergin kardeşler, jandarma karakoluna giderek babası ve amcasının oğlunun cesetlerinin kuyuda olduğunu iddia etmiş, kuyuda başlatılan açma çalışmaları sırasında Abidin Ergin'e ait cep telefonu, bazı kıyafetleri, cüzdan ve içinde kimliği bulunmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı