Gündem Haberleri

  Dört olayda 7 şehit 12 yaralı

  Ercan KALAY- Ramazan İMRAĞ/DHA
  30.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şırnak’ın Namaz Dağı eteklerindeki Güneyçam Köyü’ndeki karakolun emniyeti için oluşturulmuş Gevenli Tepe Üs Bölgesi’nden, yol güvenliği için arama tarama yapan bir grup asker, dün saat 05.45’de PKK’lı teröristlerin saldırısına uğradı.

  NAMAZ VE CUDİ DAĞI BOMBALANIYOR / WEB TV

  HAKKARİ'DE DE TACİZ ATEŞİ

  Uzun namlulu silahlarla açılan ilk ateşte bir uzman çavuş ile Denizlili Piyade Er Muhammet Özbek ve geçici köy korucusu Abdullah Bilir şehit oldu, 2 asker yaralandı. Askerlerin karşı ateşiyle ormanlık alana kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli operasyon başlatıldı.
  Hakkâri’nin Çukurca İlçesi’nde dün sabah PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu 3 asker yaralandı.

  Siirt’in Pervari İlçesi yakınlarında güvenliği sağlayan köy korucularına da dün akşam teröristler uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıda korucular Abdulrezzak Kaçhan, Abdulmecit Özkan ile Metin Yıldırım şehit oldu, 5 korucu  yaralandı. Korucuların karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Teröristler ormanlık alana kaçtı. Hatay’ın Kisecik Köyü yakınlarındaki bir maden ocağına dün 21.30’da teröristlerce saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada bir özel güvenlik görevlisi şehit olurken, iki özel güvenlik görevlisi yaralandı. Çatışmada bir terörist öldürüldü.

  Başbakan Tayyip Erdoğan, şehitler için Brezilya’dan başsağlığı diledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı