Gündem Haberleri

  Dört kardeş koruma altında

  Mustafa İNSAN/DHA
  27.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mersin’de, babaları işlediği bir suç nedeniyle cezaevinde tutuklu olan, anneleri de başka bir kente gittiği için tek başlarına kalan ve ders sırasında açlıktan bayılan 12 yaşındaki Ali Ö. ile üç kardeşi, Çocuk Yuvası’nda koruma altına alındı. Bakımları yapılan çocuklar, geceyi yuvada geçirdi.

  Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Mersin İl Müdürü Azmi Gülşen, önceki gün Halkkent Mahallesi’nde aç ve sefil durumda bulunan Sevim (14), Ali (12) Ayşe (9) ve Furkan Ö. (3) kardeşlerin geçici olarak Çocuk Yuvası’na alındığını açıkladı.

  Çocukların yuvaya getirildikten sonra sağlık kontrollerinin yapıldığını ve ihtiyaçlarının giderildiğini söyleyen Gülşen, "Şu anda kurumumuza bağlı Çocuk Yuvası’nda huzurlu bir ortamda misafir ediliyorlar. Her türlü ihtiyaçları karşılanmış durumda. Anneleri, çocuklarını almak istediğini bugün bize bildirdi. Yarın (bugün) resmi başvurusunu yapacak. Gaziantep’te çalıştığını ve çocuklarını oraya götüreceğini söylüyor. Durumunu inceleyeceğiz. Çocukların anneye teslim edilmesi uygun görüldüğü taktirde verilecek. Ancak, biz Gaziantep’teki Sosyal Hizmetler Kurumu’na da bilgi vereceğiz ve çocuklar orada da takip edilecek" dedi. Dört kardeşin yaşadığı dram, önceki gün kardeşlerden birinin okulda fenalık geçirmesiyle ortaya çıkmıştı.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı