GeriGündem Dört ilde mayınlı tuzak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  56
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dört ilde mayınlı tuzak

Dört ilde mayınlı tuzak
refid:8899674 ilişkili resim dosyası

BATMAN'ın Sason İlçesi Yuvalıçay Köyü'nde köylüleri taşıyan yolcu minibüsünün geçtiği sırada PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, aralarında bir öğretmenin de bulunduğu 5 kişi de yaralandı.

Bingöl'de mayınlı tuzak: 3 asker yaralı

 

Operasyona giden Mehmetçiklere mayınlı tuzak

 

Osmaniye'de bomba düzeneği imha edildi

 

Sason'un Yücebağ BeldesiYuvalıçay Köyü'nden Sason'a aralarında geçici köy korucularının da bulunduğu yolcu taşıyan Rıza Bozkurt yönetimindeki 72 M 0780 plakalı minibüse PKK'lı teröristler mayınlı tuza kurdu. Köy yakınlarında minibüsün geçtiği sırada teröristler yola döşedikleri mayını uzaktan kumanda ile patlattı. Patlamada, köylülerden 65 yaşındaki Abdülmecit Akman, 45 yaşındaki Mehmet Canyaşar ile 24 yaşındaki Selim Çelik olay yerine yaşamını yitirdi. Patlamada, Uluağaç Köyü'nde görev yapan öğretmen Veysel Gün, köylülerden Mehmet Aslan, oğlu Mahmut Aslan, köylülerden Medeni Çelik, köy korucusu Nihat Çakıcı olmak üzere 5 kişi yaralandı. Yaralılar helikopterlerle Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

Güvenlik güçleri, patlamanın meydana geldiği bölgeyi tamamen kontrol altına alarak ikinci bir mayın olup olmadığını araştırdı. Güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı bir de operasyon başlattı. Batman Valisi Recep Kızılcık, saldırıda köylülere taşıyan minibüsün hedef alındığını belirterek, "Tahminimiz patlamanın uzaktan kumanda ile gerçekleştirildiği şeklinde" dedi. 

SİİRT'TE DE MAYINLI SALDIRI        

SİİRT’in Şirvan İlçesi Boylu Köyü yakınlarında PKK’lı teröristlerin döşediği mayını uzaktan kumanda ile patlatması sonucu 1 astsubay ile 1 korucu yaralandı.

Şirvan’ın Boylu Köyü’ne giden Bayındırlık Müdürlüğü’ne ait resmi aracın sürücüsü yola mayın döşeli olduğunu fark ederek durumu Boylu Jandarma Komutanlığı’na bildirdi. Jandarma ekiplerin bölgeye gidip inceleme yapmaya başladığı sırada teröristler mayını uzaktan kumanda ile patlattı. Patlamada Boylu Köyü Jandarma Komutanı olduğu öğrenilen adı açıklanmayın astsubay ile köy korucusu Lezgin Dede yaralandı. Yaralı astsubay Siirt Askeri Hastanesi, korucu ise Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

IRAK SINIRINA SEVKIYAT

TERÖR örgütü PKK’ya yönelik operasyonların aralıksız sürdüğü Irak sınırına bugün de askeri sevkiyat yapıldı. Bölgeye sabah saatlerinde 50’şer metre arayla askeri TIR’larla tanklarlar gönderildi. Operasyonların Cudi ve Kato Dağı ile Bestler Dereler Bölgesi’nde devam ettiği bildirildi.

Askeri sevkiyatın her geçen gün arttığı Irak sınırında operasyonlar da devam ediyor. Şırnak’taki Cudi ve Kato Dağı ile Bestler Dereler bölgesinde ağırlıklı olarak süren operasyonlarda her yer didik didik aranıyor. Önceki gün Cudi Dağı’nda termal kameralara yakalanan ve Kobra tipi helikopterlerin bombaladığı bir grup teröristin bulunduğu bölgede operasyon devam ediyor. Arazide yapılan kontrollerde bazı gıda ve yaşam malzemeleri bulunarak imha edildi. Sarp ve kayalıklı bölgenin yüksek tepelerde özel eğitimli komandoların mevzilendiği belirtildi. Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan havalanan helikopterler bölgede sürekli keşif uçuşu yapıyor.

Mehmetçik bir yandan bölgede teröristlerle mücadele ederken, Irak sınırına bugün de askeri sevkiyat gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde 50’şer metre arayla 5 askeri TIR ile bölgeye tanklar nakledildi. Güvenlik önlemleri altında taşınan tankların Irak sınırının stratejik noktalarında konuşlandırılacağı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle