Gündem Haberleri

  Dördüzleri var, işi yok

  Taner ORAL/KONYA, (DHA)
  17.11.2009 - 13:17 | Son Güncelleme:

  KONYA'da, 10 yıl bebek hasreti çektikten sonra tüp bebek yöntemiyle 1'i kız, 3'ü erkek dördüz bebek sahibi olan 30 yaşındaki Hatice ve 32 yaşındaki Mehmet Erkal Özkan çifti, buruk bir mutluluk yaşıyor.

  DÖRDÜZLERİ OLAN ÇİFTİN BURUK MUTLULUĞU

  İşsiz baba Mehmet Erkal Özkan, doğumdan sonra 2 ay tedavi gören 4 bebeğinin, sadece mama masrafının günlük 35 TL olduğunu belirterek, “Eşim asgari ücretle çalışıyor. Evimiz kira. Komşularımızın ve yakınlarımızın desteğiyle ayakta durmaya çalışıyoruz” dedi.

  İşssiz olan Mehmet Erkal Özkan ile bir doktorun muayenehanesinde asgari ücretle sekreter olarak çalışan Hatice Özkan çiftçinin 2 ay önce tüp bebek yöntemiyle dördüzleri oldu. Konya'da bulunan hastanelerde kuvözde yer olmadığı için doğumunu Isparta'da özel bir hastanede gerçekleştiren Hatice Özkan'ın, 1 kilo 160 gram, 1 kilo 120 gram, 1 kilo 280 gram ve 1 kilo 200 gram ağırlığında 1'i kız, 4 bebeği dünyaya geldi. Dördüzler doğumdan sonra 2 ay boyunca tedavi altında tutuldu.

  Dördüz bebeklerinin sadece günlük mama masrafının 35 TL olduğunu belirten baba Mehmet Erkal Özkan, yaşadıkları zorlukları şöyle anlattı:

  “10 yıl sonra bebeğimizin olmasından dolayı çok mutluyuz. Üstelik bir bebek isterken dördüzümüz oldu. Irmak, Abdullah Efe, Şaban ve Erdal adını koyduğumuz dördüzlerimizin sağlık durumları eskiye oranla iyi. Fakat bebeklerimin günlük mama masrafı 35 TL. Bakımları oldukça zor. Çünkü ben işsizim. Eşim asgari ücretle çalışıyor. Evimiz kira. Ayrıca kızım Irmak'ın sol gözü rahatsızdı. Yapılan ameliyat sonrası yüzde 25 görebiliyor. 6 ay sonra ikinci bir operasyon daha yapılacak. Kızımın ameliyat masrafları toplamda yaklaşık 5 bin TL'yi buluyor. Abdullah Efe'de ise bel fıtığı tesbit edildi. O da 6 ay sonra ameliyat olacak. Onun da ameliyat masraflarının yaklaşık 2 bin 500 TL tutacağını öğrendik. Ekonomik olarak komşularımızın ve yakınlarımızın desteğiyle ayakta durmaya çalışıyoruz” dedi.

  4 çocuk annesi olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Hatice Özkan da “10 yıl sonra anne oldum. Çok mutluyum. Doğum yaptıktan sonra doktorlar ‘Çocukların yaşama şansı yüzde 40’ dedi. Çok üzülmüştüm. Yavrularım yaşam mücadelerini kazandı” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı