Gündem Haberleri

  Dönüş eziyeti

  DHA
  20.10.2013 - 02:35 | Son Güncelleme:

  9 günlük bayram tatilinin bitimine 1 gün kala yola çıkanlar dönüş trafiğine takıldı. Yağış ve kazalar da Bolu ve Düzce’de trafiği iyice yavaşlattı. Asıl acı olansa 8 günde 113 kişi yolda can verdi.

  KURBAN Bayramı tatilinden dönüşe geçenler nedeniyle, Balıkesir’i, Bursa, İzmir ve Edremit’e bağlayan karayollarında araç yoğunluğu oluştu. Edremit Körfezi, bayram tatilini oldukça yoğun geçirdi. Onbinlerce araçlık yoğunluk, özellikle Bursa karayolunda Bandırma kavşağına kadar normalin üzerinde bir trafik akışına yol açtı.

  BOLU’DA ZİNCİRLEME KAZA
  Bolu Dağı’nda yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda dün 11.00 sıralarında zincirleme kaza meydana geldi. 7 araç çarpıştı, 7 kişi yaralandı. Ulaşım bir süre tek şeritten sağlandı.

  TUVALETTE BİLE KUYRUK
  Bursa yönünden gelen araçlar da ‘Kandıra Turnikeleri’ olarak da bilinen İzmit Doğu Turnikeleri’nden TEM’e girdiğinden burada yoğunluk daha da arttı. Saat 14.00’ten itibaren Bekirdere Rampası’nda araçlar en fazla 10-15 kilometre hızla ilerleyebildi. Bekirdere Rampası aşıldıktan sonra, uzun süre mola veremeyen sürücülerin büyük bir bölümü ilk buldukları dinlenme tesisine girerek ihtiyaçlarını gidermeye çalıştı. Tuvaletlerde de uzun kuyruklar oluştu.

  FERİBOTLAR DOLDU TAŞTI
  Yalova Topçular Feribot iskelesinde de dün 14.00’ten itibaren yoğunluk iyice arttı. İskele meydanı tamamen doldu. Araç kuyruğu Yalova yönüne doğru uzamaya başladı.

  2 kilometre 2 saat sürdü
  KURBAN Bayramı’nın bitişiyle birlikte İstanbul’un en büyük otogarı olan Esenler Otogarı’nda yoğunluk yaşanıyor. Bayram dönüşü, otogar girişindeki yol inşaatıyla birleşince yoğunluk oluştu. Saatlerce süren uzun yolu aşıp İstanbul’a gelen şehirlerarası otobüsler, otogar girişinde uzun süre beklemek zorunda kaldı. Otobüslerin oluşturduğu uzun kuyruklar otogar girişinden TEM otoyolu Bayrampaşa bağlantısına kadar uzadı. Yolda kalan otobüslerin şoförleri isyan etti. Bir şoför, Muş’tan binlerce kilometreyi 24 saatte aşıp geldiğini 2 kilometrelik yolda saatlerdir beklediğini söyledi. Taner YENER / DHA

  Kaza rekoru ikinci günde
  TÜM uyarılara ve alınan önlemlere karşın trafik kazalarıyla yollar yine kan gölüne döndü. Uzun bayram tatili bitmeden 8 günde meydana gelen kazalarda 113 kişi öldü, 624 kişi yaralandı. Hız yapan, ya da yorgun araç kullanarak dikkatleri dağılan sürücülerin neden olduğu kazaların sayısı 200’ü buldu. En fazla ölümlü kazalar, 32 kişinin yaşamını yitirdiği Kurban Bayramı’nın ikinci günü oldu. En az ölümlü kaza ise 4 ölümle arife günündeydi.

  Tramvay yolunun sonu
  İSTANBUL Beyazıt’ta dün saat 08.00 sıralarında tramvay yoluna giren taksinin şoförü, Sultanahmet yönüne seyir halindeyken, karşı yönden gelen tramvay çarptı. Kontrolden çıkan taksi, tramvay yolu kenarındaki ağaca çarparak ters döndü. İsmi öğrenilemeyen taksi sürücüsü kazayı yara almadan atlattı. Hurdaya dönen taksi çekiciyle tramvay yolundan kaldırıldı. Aksayan tramvay seferleri normale döndü. Süleyman KAYA / DHA


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı